Yamaha XJR 1300 (2007)

Vlastník Gudboj
Vloženo 30.11.2014
Aktualizováno 2.7.2015

Skutečný muscle bike, po kterém jsem vždy toužil.

Motorka koupena od FIRMA:Jiří Velikovský - Scooter boom (Če - Maximální spokojenost. Ochotný, zkušený a důvěryhodný prodejce.

První dojmy - Očekával jsem, že to bude ohromná neovladatelná a těžká bestie, ale zřejmě díky svým 191 cm mi to tak vůbec nepřišlo. Naopak se na ní cítím skvěle.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro větší a silnější kluky.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Scorpion Red Power
HealTech gipro-X Type Červená
Plexi Puig
Interphone F5MC v helmě LS2

Průměrná spotřeba - 6.62556 l/100km

Takhle velkou a silnou motorku jsem do dnešního dne neřídil, ale vždycky to byl můj sen, koupit si XJR 1300 SP.
Od malička jsme na louce řádili s Pionýrem a pak Simsonem, ale od 15ti jsem jezdil po městě na skútru 50 a pak 125. Skútr je super do města, ale na delší projížďky to není.
Vždy jsem chtěl pohodlnou velkou motorku bez kapotáže, na které vynikne pořádný motor. A když se nastartuje, je hned jasné, že to není žádné tintítko!

Zatím jsem ujel asi tak 5 km a ručička na tachometru nepřekročila 100, ale moc mě to baví. Jak píšu v prvních dojmech, není to taková bestie jak by se mohlo zdát. Zkusil jsem se pomalu rozjet, otočit se doleva a pak doprava a celkem mi to šlo. Na silnici jsem měl největší starost s tím, jaký tam mám zrovna kvalt. Na přístrojovce je ukazatel neutrálu, ale hodil by se i ukazatel rychlostního stupně. Asi si ho nadělím pod stromeček, abych aspoň ze začátku měl o starost míň
Pomohlo mi seřízení spojkové páčky na delší vzdálenost od rukojeti, abych nemusel páčku mačkat až na doraz. Stačí si dvěma prsty lehce přimáčknout a můžu vesele řadit!

Na jaře doplním dojmy, až bude co doplňovat. Tak už aby byla ta zima pryč!!!

Mám najeto cca 1500 km a je to bomba! Motorka jede na pětku od 70 do 200+ Pokud nechci, řadím opravdu jen před prudkou zatáčkou a nebo v obci. Na čtyřku krásně táhne, to se to pak předjíždí!

Dokoupil jsem plexi, aby na mě tolik netáhlo. Pokud se teď přikrčím, jízda je mnohem méně hlučná a při jízdě nad 160 mě to nerve ruce

Do helmy jsem pořídil Interphone F5MC, abysme si mohli s baťůžkem a nebo s kámošem povídat při cestě. Je to věcička k nezaplacení. Handsfree, vysílačka, rádio, všechno v jednom.

Spotřeba je cca 7 - 8 litrů, ale to neřešim. Jezdím pro zábavu a ne na spotřebu. Věřím, že kdybych jel pořád 100 na pětku, bude spotřeba nižší, ale kdo by to vydržel Miluju předjíždění!

MOTTOR
MOTTOR napsal 29.10.19 v 09:06 10b.

Super motorka,tak ti dělá jen radost.???

Čadil
Čadil napsal 16.06.18 v 07:41 10b.

Psisko
Psisko napsal 11.08.16 v 19:44 10b.

jedině 10,super stroj

Kudrys
Kudrys napsal 22.03.15 v 09:02

Moc pěkný kousek

Gallia
Gallia napsal 22.03.15 v 07:39 10b.