Yamaha FZS 1000 Fazer (2003)

Vlastník Colton
Vloženo 28.5.2014
Aktualizováno 16.6.2014

Je to neskutečná síla a pohodlí zároveň. Ani se nepozná, jestli jedete ve dvou, nebo sám.

Motorka koupena od FIRMA:Motohouse Pardubice (Chrudim IV) - zatím v pořádku

Yamaha FZS 600 Fazer: Nakonec jsem se rozhodl pro \"litr\" protože je silnější a to se může hodit, navíc nebývaj tak vylítany .

První dojmy - První dojem byl husí kůže :-) Přešel jsem na Fazera ze 125, která měla 8,5 KW, takže výkon je až do nebe a pohodlí je skvělý. 100km/h příjde jak vyhlídková jízda. Můžete najet klidně 500km za den a nic nebolí. je to příjemný svezení a když chcete závodit, stačí jen vzít za plyn a vytuněny 1,9 tdi necháváte daleko za sebou :-)

Motorku bych doporučil pro - Říká se, že ze 125 by se mělo jít na 250, 500 nebo 600, ale vůbec bych se toho nebál, je to jen o hlavě a když má člověk trochu respekt, cit a má se rád, tak za to tolik tahat alespoň ze začátku nebude :-)

Doplňky na motorce - Nově kufr Kappa K53N, který jsem ještě nenamontoval, a dvouzásuvka s usb, která je také ještě v šuplíku

Fazera jsem si vybral na základě doporučení lidí, kteří na motorkách jezdí. Jsem rád, že mám starší model s karburátorem, protože jsem četl, že stříkačky nemaj rádi nižší otáčky atd.. Já když jedu pohodu, tak pokud nepotřebuju zastavit ve vesnici, tak tam nechám pětku, která bez sebemenších problémů jede 50km/h asi na 2tis. otáček, na ceduli když za ni zatáhnu, tak mrštně mám okamžitě 100km/h, kde řadim šestku a ladně na 5 - 6 tis. otáček svištim 130 - 150 Je to prostě lahoda !!! Zrychluje to úplně nádherně, ale brzdy budu potřebovat ještě vyladit. Nevím, jak je to u ostatních kusů, ale já mám zadní hodně měkkou a předek taky nehrozí, že by se dalo jezdit po předním kole... Chce to ještě vychytat mouchy. Předností týhle motorky je určitě to, že nepoznáte, jestli jedete ve dvou, ani na zrychlení, ani na ovladatelnosti (batůžek má kolek 60kg). Jediná věc mě zatím zklamala. Spotřeba... Vím, že se to nedá srovnávat, ale byl jsem zvyklej ze 125 natankovat za 500,- a jezdit celý týden, což jsem tady narazil na dno nádrže o něco dříve... Zatím nemám vypozorovanou přesně spotřebu, ale tipuju kolem 6l, pohodovou jízdou. Zkrátka co projížďka, to alespoň 300,- což není málo.