Honda VFR 1200X Crosstourer (2014)

Vlastník dvenohy
Vloženo 31.3.2014
Aktualizováno 19.10.2015

Japonec nakonec...tak toto rozhodne neplati pre Hondu. Ta moto je proste super a aj ked je najtazsia zo vsetkych v tejto kategorii tak moja volba bola nakoniec ta jedina spravna.

Ducati Multistrada 1200: Cena, plus servis 100km z domu
BMW R 1200 GS: Cena, plus servis 100km z domu
Triumph Tiger 800 XC: Na SR neni ziadny riadny predajca ci servis

První dojmy - Dokonala jebka ktora vrni, vrci a neprekvapi ani neskuseneho jazdca. C-ABS je naprosto dokonale a nechapem ako som doteraz bez toho dokazal zit.

Motorku bych doporučil pro - chcete cestovat do RO, BH ci Albanie? su Vase offroad ambicie max sotolina ci sucha polnacka? ak ano tak tato moto je pre Vas dokonala ak mate aspon 180cm a 100kg...inak by som do nej fakt nesiel.

Doplňky na motorce - vyhrievane rukovete, padaky, kryt motora, ochrana osiek, ochrana kardanu, kufry origo honda

Kupene nove 25.2.2014. Odtvedy najeto 2070km. Motorka ma velmi milo prkvapila a som maximalne psokojny s kupou. Verim ze vsetky tieto motorky su si viac menej podobne a tak som sa rozhodoval hlavne podla toho ze Hondu mam 18km z domu a mechanik je kamarat.

Je jednoznacne ze motorka sa citi doma na asfalte. O tom neni pochyb, ale na prekvapenie uplne v pohode zvlada aj moje offroadove ambicie co znamena maximalne tak suchu polnacku alebo sotolinovu cestu. Dokonca sme s kamosom dali aj jeden usek fakt tazkeho terenu a moto to zvladlo bez problemov. Takze moje dojmy su velmi pozitivne, ale to moze byt sposobene aj tym ze nemam s cim porovnovat. Na moju vysku 188cm ma moto super enrgonomiu a jazda v stupackach je uplne super. akokeby ju zrovna urobiloi na moju vysku. Co je v podstate prekvapive ked si uvedomime ze ju vyrobili v krajine 160cm japonskych obroch :D

Motor, Podvozok a Brzdy su absolutne bozi. C-ABS je absolutne dokonale, fakt nechapem preco to nemaju vsetky motorky. Viem ze Pepa Srsen Siler by ma teraz priklincoval na kriz, ale mne to ABS vyhovuje. V kombinacii s trakcnou kontrolou a manulanym podvozkom (po precitani si clanku o elektornickych podvozkoch - elektornicky nechcem) je to super zladene a funguje to dokonale.

Aby som len nechvalil musim povedat ze ma sklamal ten display. Sice som samozrejme vedel do coho idem...ale aj tak v tejto dobe by som uz ocakaval nejaky iPhone style display :) asi ako ma Panigale :D jj, viem uz som rozmaznany :D

No a este jedno negativum...boli ma prdel...a to som na SS nikdy nemal. hold si musim zvykat...ale v zime asi budem zadlovat gelove sedlo.

wsbk
wsbk napsal 20.10.15 v 12:48 10b.

BB33
BB33 napsal 12.08.14 v 22:17

vlnic - v4 nieje žiadna novinka už to odskusala VFRa, v crosstoure je iba pozmenena vykonova mapa a inak poskladana prevodovka. Verím tomu, že mi vydrží ako varan a že šikmači poriadne overili čo pustia na trh. Navyše 2014-tka ma už riadne doladene drobnosti ktore trapili 2012-tky.

dvenohy - podobne som vyberal aj ja, ale hojnosť honda servisov po celej širej europe ma nakoniec presvedčila, navyše honda assistance na 3 roky zdarma je velmo dobra vec... (nie kvoli porucham ale akejkolvek prihode)

dvenohy
dvenohy napsal 02.04.14 v 13:42

ivulino - DTC som necchel, ale myslim si ze na off by to mohlo byt velmi zaujimave riesenie...

Vlnic - tak jasne da sa, ale nizsi ludia budu mat problem docviahnut na zem, plus ked budes vazit 60kg aj s kanadami tak ked pojdes off tak si na zemy ani nevies ako :)

Vlnič
Vlnič napsal 01.04.14 v 11:49

Já bych do ní klidně šel a nemám ani 180 cm, ani 100 kg.
Chápu nadšení, taky jsem byl, když jsem na tom jezdil.
Spíš mě odrazuje složitost toho V4 ústrojí.
Užij si ji

ivulino
ivulino napsal 31.03.14 v 19:37

Pěkná. Možná v budoucnu zkusím ,ale s DCT..