Yamaha YZF-R6 (2000)

Vlastník Kudli
Vloženo 18.3.2014
Aktualizováno 18.3.2014

V 18-ti letech jsem váhal mezi koupí Kawasaki ZX-6R, Hondou CBR 600 F a Yamahou YZF R6. Po přečtení všech různých recenzí na tyto motorky jsem se rozhodl pro koupi nejvíce chválené R6tky.

První dojmy - Koupí této motorky jsem si splnil svůj sen. Po první jízdě jsem byl překvapen výkonem oproti předchozímu Mitu a i značně odlišnému chování motorky při průjezdu zatáčkou. Ze začátku jsem měl sice trochu problém zvyknout si na motorku o 40 kg těžší a cca o 60 kW výkonnější, ale to se časem poddalo :-)..

Doplňky na motorce - Nový držák SPZ, závažíčka, miniblinkry, tankpak, grippy Harris atd.

Představoval jsem si sice modelový rok výroby 2001 nebo 2002, ale hlavním kritériem při koupi byly samozřejmě finance a výkon 25 kW zapsaný ve velkém TP. Když jsem objevil tento stroj na internetu nabízený jednou nejmenovanou Prostějovskou firmou, neváhal jsem a vyrazil jsem se na ní podívat. Motorka měla spoustu kosmetických i skrytých vad, ale i navzdory tomu mě natolik učarovala, že jsem ji během 3 dní měl doma v dílně. Tím že se jedná stále ještě o relativně jednoduchý stroj, byl jsem schopný 90% oprav a úprav provést sám v domácích podmínkách.

BoB-R6
BoB-R6 napsal 08.05.14 v 18:26

Thunder
Thunder napsal 20.03.14 v 05:15 10b.

pěkná r6

contis
contis napsal 19.03.14 v 21:15 10b.

pekny stroj neni co dodat

Kudli
Kudli napsal 19.03.14 v 12:18

Jj díky, má sice svoje mouchy, ale ty se snažím vychytat

kawapepek
kawapepek napsal 19.03.14 v 11:57

Kdysi jsem četl v nějakém testu na R6 tuším v ČMN tuhle větu:
Ostrozubá eR švestka oživila vody v šestistovkém rybníku...tak jen ty vody čeř...