Honda XL 600V Transalp (1996)

Vlastník olepole
Vloženo 17.2.2014
Aktualizováno 17.4.2018

Vždycky jsem chtěl cestovní enduro a konečně je tady.Trvalo to čtvrt století ,ale nakonec jsem se dočkal.

Kawasaki KLE 500: Moc se mi nelíbily barevné varianty a hlavně jsem zrovna nekápnul na tu pravou.

První dojmy - První dojmy?Sednul jsem na ní a hned si uvědomil jak je vysoká a těžká.Stála trochu skloněná z kopce a já měl pocit že jí snad nesundám ze stojanu.Nejsem žádnej čahoun nicméně,šlo to.Jakmile jsme se rozjeli hmotnost přestala existovat a byla to paráda.Motor krásně pružnej,do zatáček se nakláněla sama a o nerovnostech na silnici jsem téměř nevěděl.Zkrátka bylo v podstatě jasno ,je to ona.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo chce být na motorce svobodný a neptřebuje lítat 300 z místa

Doplňky na motorce - Zadní kufr,padáky Givi

Chtěl jsem motorku se kterou můžu cestovat , jezdit okolo komína a vyjet i mimo silnice na nějaký lehčí enduro.V tom se mi zdál Transalp ideální ,i když do toho terénu by mohl být i lehčí.Jinak mi motorka ohromně sedla,vzpřímený posez,široký úchop řidítek,výška posezu kdy vidím přes auta před sebou spolu s jízdními vlastnostmi a pružností motoru mně prostě dostali.Zatím se jenom oťukáváme ,přece jen zima není úplně hlavní motorkářskou sezónou i když je mírná.Jak se oteplí tak to vždycky zkoušíme ,ale jinak už se těšíme na jaro.Už jsme zkusili jak silnice tak nějaké ty polňačky a těžko říct kde se cítí lépe ,obojí je v pohodě.
Když jsem motorku koupil byli na ní na první pohled vidět opravy předminulého majitele ,který lepil a lakoval masku a plasty zřejmě po nějakém menším pádu.Musím říct že se to moc nepovedlo.Přemýšlel jsem co s tím a nakonec se nechal inspirovat jedním zdejším tunerem který si polepil carbonovou folií celé KLEčko.Já se pustil pouze do masky a předních plastů.Přišlo mi to v počátku jednoduší než to celé brousit ,kytovat ,připravit pro lak a lakovat metalízou což se mi né vždycky v minulosti povedlo.Taky není mojí nejoblíbenější barvou vínová.A tak jsem si jí polepil.Musím říct že ono to připravit pro lak a stříknout by možná nebylo zas až tak pracný ve srovnání s polepováním kdy jsem musel mít vedle sebe neustále kýbl abych si měl kam odložit nervy,protože jináč by se mohlo stát že bych ty plasty asi rozšlapal
Ještě mě čeká výměna řetězovky,olej ,filtry a pak už snad jen sednout a jezdit.Alespoň chvíli.

petr.tls
petr.tls napsal 24.12.14 v 14:14

docela zajímavé s tím karbonovým polepem.

novvas
novvas napsal 19.11.14 v 17:35 10b.

Vypadá jako bezva stroj Fakt pěknej kus.

DDAVSON
DDAVSON napsal 29.05.14 v 18:48 10b.

Pěkná motorka, přeju klidné cestování bez poruch.

pavelntv
pavelntv napsal 24.02.14 v 11:57

Parádní stroj. Ten karbon dopadl dobře
Ať ti šlape

Kreator
Kreator napsal 19.02.14 v 20:32 10b.

Dobrá motorka. Přeju spoustu pěkných zážitků cestou necestou.