Honda XL 1000V Varadero (2005)

Vlastník Janoš-XJ
Vloženo 26.12.2013
Aktualizováno 15.7.2017

Motorka co pasuje k velkému chlapovi.

První dojmy - Dojem úžasný,perfektní posez,dobré vedení v zatáčkách vynikající brzdy oproti moto před,padla do ruk. Nezvyk na dvouvál po přechodu se čtyřválu.

Motorku bych doporučil pro - Komu bych doporučil tento typ motorky? Lidem co chtějí cestovat delší trasy a ocení pohodlí! Co nejedou pouze po dálnici (né však ofroud). A hlavně větším chlapům ,jak jsem já aby se nemusely na malé motorce krčit a cestu si vychutnal každej z nich!

Doplňky na motorce - Třikrát kufr ,padáky , zahrádka ,vyhřívané hefty , přídavná mlhová světla,laďáky Leo- Vince ,deflektor na plexi, přešité sedlo,hrazdička,hlavní stojan,zás-12v,ukazatel zařazeného stupně.větší placka na policajtovi,kabelky do padáků "Marselus", prodloužení předního blatníku.

Jsem starší pán ročník 1962 , 187cm a váha 120kg.Tak moto preferuji na cestování a to Varan splňuje do puntíku. Před jsem vlastnil Yamahu XJ-900 Diversion , r.v.1998, spolehlivej nenáročnej stroj! Vzducháč klasika žebrování na motoru, kardan k tomu ,prostě bezúdržbovej stroj. Najel sem 32 000 km.Technika jízdy, v zatáčkách daleko horší (musíte ji do točky sakra nutit) Alpy na brzdách při plné bagáži ve dvou problém! No a naskytl se kup od kamaráda Varánek 2005 stříkačka v plné výbavě za dobrou cenu s málo najetým tacho ,čistý původ (koupeno u nás ve městě ) neváhal sem a šel do toho za podpory batůžka ! Dnes jsem jel poslední letošní vyjížďku roku 2013.S Varánkem najeto 22 000 km k plné spokojenosti, nejdál asik Albánie. Jinak projeté některé země Evropy od Alp až po moře Černé hory či Itálie. Motorka pro cestování po silnicích i horší třídy či šotolině v pohodě ! Né však do terénu nebo nějakých horských cestiček ! Na to je moc těžká a já většinou ve dvou. Spotřeba do 6 litrů,brzdy duál podvozek super ,spolehlivost zatím ano,sedlo jak pro krále upraveno na přání! Co jediné mi štve je mazání a mytí řetězu ,na to jsem nebyl zvyklej! Posez rovnej takže dálkové přesuny be problémů.
BMW je také krasavice ,ale tam už nedosahuji finančně ,proto byl Varan ta dobrá kompromisní cesta k mé spokojenosti!!

Čadil
Čadil napsal 04.04.20 v 19:38 10b.

columbus2016
columbus2016 napsal 14.09.16 v 10:24 10b.

krásnej cesťáček

ALF1122
ALF1122 napsal 23.06.16 v 17:21 10b.

Hmmm , taky mazel , gelový posez , klobouk dolů co na něj naskládáš , já se s tím svým zatím stále seznamuju , ale už si na sebe začínáme zvykat
A co se týče batůžku , ta je max spokojená

Janoš-XJ
Janoš-XJ napsal 31.07.15 v 14:34

Vyměnil sem plexi s deflektorem za MRA a myslím že první verze byla účinnější! Nevidím zlepšení v turbulencích na přilbu,ba naopak. Možná je to tím že je nižší?! Najeto 4600km ,tak myslím že dostačující nájezd na prubu!

Decathlon
Decathlon napsal 25.01.15 v 11:05 10b.

Pěkný