Honda XR 125 L (2003)

Vlastník Stifmajstr
Vloženo 22.9.2013
Aktualizováno 22.9.2013

Super moto pro začátečníky a pokročilé. Spotřeba 2,6 l / 100km. Rychlost max. 100 km/h. 90 jede v pohodě, 4T má krouťák takže na pětku jedu furt :) Koupil jsem jí jako 4. majitel a hned vyměnil olej, brzdové destičky a teď mě čeká řetězovka. GO BUY !

První dojmy - Jelikož je to moje první mašina, která chytá na první otočení, tak jsem z ní byl a jsem samozřejmě unešenej. Dříve jsem proháněl fekála a starou dobrou ČZ 125 Sport. Už mě ale štvala ta veteš, tak jsem pořídil toto malé endurko, které se nebojí terénu a v pohodě jede snad po každém terénu :) Asi po 500 km jsem se s motorkou sžil a doufám, že mi bude poslušně sloužit co nejdéle to půjde. Zadní bubnová brzda je spíše na takové to zabránění motocyklu v pohybu například na křižovatce, ale tak na co potřebuji brzdit v 90 km/h zadní brzdou? Efektivnější je přední kotoučová brzda, která to zvládá ubrzdit a při tvrdším stisku si můžete i hodit nějaký ten manévr na předním kole :)

Motorku bych doporučil pro - Motorka pro začátečníky, nebo slečny, co chtějí lehkou motorku, která je doveze ke svému cíli a nechtějí scooter.

Doplňky na motorce - Mám kufr od Givi, který mi dal předchozí majitel. Ale nepoužívám jej, jelikož je to podle mého názoru opičárna.
Později chci pořídit laďák.

XR od Hondy jsem jednou viděl na ulici a řekl jsem si, že na ní prostě vydělám. Po letošních prázdninách 2013 se mi to povedlo a já si domu vezl krásné XR. Vždycky jsem chtěl enduro, supersporty mě absolutně netáhnou.
Co se týče výkonu, tak je tato motorka vhodná spíše pro jednoho jezdce, než pro dva. Ve dvou už to moc netáhne, jelikož je to moto o síle 11 koníkách. Ovšem když jedu sám, tak si jízdu opravdu užívám, jelikož jízní vlastnosti sou opravdu pěkné.
Servis je jen základní, jelikož tato motorka přežije všechno. Vyměníte olej, vyčistíte filtr, který se nachází pod sedačkou, dolijete benzín, dofouknete gumy a jedete. Opravdu mašina, jak má být - bezúdržbová.
Moto má krásně široká řidiítka, takže super ovladatelnost.
Zvuk je celkem dobrý...u 2T je to rozhodně humus, ale u tohoto 4T je to krása :) Laďáček od Sharonu nebo Arrow už zařídí krásný brumlavý zvouček jako u větších kubatůr.
Jednou větou bych to shrnul asi takto : "Bezúdržbová motorka, která jezdí na veverčí slzy a nebojí se terénu ani města."

Stifmajstr
Stifmajstr napsal 12.01.14 v 21:08

Přesně jak říkáš chlape

svetlikjirka
svetlikjirka napsal 12.01.14 v 20:19 10b.

Když na chmel, tak jedině na té tvojí mašině.

Woky
Woky napsal 21.11.13 v 22:00 10b.

Lubos92
Lubos92 napsal 23.09.13 v 12:58