Jawa 50/05 (1965)

Vlastník JouneSs
Vloženo 10.9.2013
Aktualizováno 22.4.2019

Všichni ji známe, většina z nás se na ni učila jezdit, nezničitelný stroj... prostě Jawa Pionýr

První dojmy - Byla to moje první motorka, a myslím že na začátek úplně ideální. bylo mi tehdy 12 let a ji našel u babičky na jižní Moravě ve stodole. Bohužel byla v dost zbědovaném stavu. Podepsal se na ni bratránek, co do nádrže nasypal písek nalil různé chemikálie, přestříhal všechny hadičky, pokreslil ji atd. :( Do dneška ho nemůžu vystát. :D

Tehdy jsem se rozhodl že si ji dovezu domů a opravím si ji a naučím se na ni jezdit. Oprava se povedla ale bohužel jsem tenkrát byl malý a hloupý a přetvořil si ji k obrazu svému a to trošku do crossu. Dneska toho úplně lituji a nevím co bych dal za to mít ji v původním stavu. Mám na mysli plechy s původním lakem, výfuk atd. Ale jednou seženu původní díly a dám ji opět do původního stavu, přesně tk jak vypadala tenkrát když vyjela z tovární linky.

Jinak tomu stroji nemůžu nic vytknout. Nikdy mě nikde nenechal a když už se něco rozbilo tak díky jeho jednoduchosti šlo vše opravit doma v garáži.

Dneska sem neměl co dělat tak jsem ho asi po roční odstávce zprovoznil, a řekl jsem si že ho dám rovnou i sem :D .. na to že rok stála tak stačilo jenom vytáhnout, očistit a nahřát svíčku vyčistit karburátor a na první našlápnutí chytla. Jsou to prostě nezničitelné stoje, které nás ještě stoprocentně přežijou.

Angel_Suzie
Angel_Suzie napsal 13.08.17 v 13:15

Koukám, že příspěvek je už 4 roky starý, a tak by mne zajímalo v jakém stavu je motorka dnes

Angel_Suzie
Angel_Suzie napsal 13.08.17 v 13:14 8b.