Jawa 350/640 (1992)

Vlastník Juice84man
Vloženo 6.5.2013
Aktualizováno 18.5.2021

Mno. Po 3/4 roce mám konečně na čem jezdit. Třinda poslouchá, jezdí, a nezlobí. Chytne na první našlápnutí.

První dojmy - Smradlavá, vibrující věc mezi nohama. :D Ale jezdí to a jezdí to (na svůj typ a objem) fakt dobře. :) Spokojenost hlavně z toho, že mám s přítulkou na čem drandit. ;)

Po ukradení Červené KarCoolky v srpnu 2012 jsem si moc zoufal. Jezdit nebylo na čem, peníze taky žádný... No na palici.
Od letoška jsem pěkně prolejzal bazary a aukro a hledal něco hodně levnýho, ale dost výkonnýho na to, aby to uvezlo dva lidi a dalo se na tom jakžtakž jezdit. Dobrá věc se podařila, a tak jsem za pár kaček naprostou náhodou sehnal tuhle chrchlu... :)
Pro mě něco naprosto novýho. Dvoutakt, startování pákou, modrej kouř z laufů, všechno klepe, cvaká, chrastí. ALE! Ale musím říct, že mě to tak nějak baví. Určitě stejně, jako KarCoolka, ale tak nějak jiným stylem.
První svezení už jsem jawil. Nedoléhající kontakt na pojistce u baterky mě prostě nechal ten kilák ke garáži tlačit. :)
Další jízda už byla o dost úspěšnější a prvních 20km v jednom kuse zvládla naprosto v pohodě. A to prvních 10km ve dvou lidech. Spokojenost.

Další střípky hledejte v deníku. Budu ho psát ještě podrobněji, než u KarCoolky. Tahle mašina je totiž děsná legrace. :)

Juice84man
Juice84man napsal 09.05.13 v 19:42

Technicky, objemově i výkonově určitě krokem zpět. Radostí ze svezení a "vetru ve vlasech" ale obrovský skok kupředu.

kokoška.
kokoška. napsal 07.05.13 v 11:15 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 07.05.13 v 10:18 10b.

Proti Hondě je asi Jawa 350 krokem zpět, ale hlavně, když je na čem jezdit. Myslím, že se J 350 ani dnes neztratí.