Honda XR 600 (1987)

Vlastník ado79799
Vloženo 22.12.2012
Aktualizováno 27.7.2013

Honda XR 600 rám je z roku 90 a motor 87.

První dojmy - Tak oproti mojej predošlej XTecke je o poznanie ľahšia, ostejšia a určite krajšia :D

Motorku som kúpil 22.12.2012. Keď som mal XTečko bolo to v teréne také nemasné, neslané preto som chcel niečo ľachšie, obratnejšie a tak som si vybral XRko a určite som spravil dobre. Kedže som ju kúpil na konci sezóny tak som si na nej skoro ani nezajazdil. Hneď som vedel že motor už nie je v najlepšom stave dymilo to, klepalo no proste nebol to zvuk aký som si predstavoval a tak som ju šupol do garáže a išlo sa na vec. Hneď po odmontovaní hlavy bolo jasné prečo to dýmí veď gúfera pod ventilamy boli úplne stvrdnuté. Ďalšia vec bola vačka, tá bola zodretá ale podarilo sa mi zohnať druhú v perfektnom stave takže som to hneď vymenil. Potom prišiel na rad valec ten síce nebol ešte nejako vybehaný ale keď sa už niečo robí tak poriadne takže som ho poslal na výbrus, je to model bez nikasilu takže ma to vyšlo podstatne lacnejšie :D (piestna sada PROX). Ako další na rad prišiel šponovák rozvodovej reťaze, ten starý bol nadvarený preto som ho naspäť dávať nechcel ale zohnal som druhý ktorý mal najazdených iba niečo okolo 10 000km, inak dosť častou príčinou klepania motora u XL/XR je práve šponovák, ja som ho vymenil a všetko ide potichu.
Rozvodovú reťaz som vymenil len preventívne a motor bol konečne hotový. Mohol som prejsť na podvozok. V predu som vymenil gúfera a olej. V zadu som len rozobral celé prepakovanie všetko vyčistil, skontroloval, namazal a nakoniec poskladal. Ako posledná sa nastriekala kostra, volant dokončili sa posledné drobnosti a bolo hotovo. Dnes motorka ide perfektne nedymí, neklepe proste paráda, všetok čas a peniaze ktoré som do nej vložil sa vyplatili. Teraz stačí liať benzín a voziť sa. XRko vydrží čokoľvek a v pohode to natrie aj niektorým novším motorkám. Kto si ju kúpi určite nebude ľutovať. :D

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 12.01.15 v 17:20 10b.

palec hore kolego

bmw3987
bmw3987 napsal 05.12.13 v 20:37 10b.

tomas2203
tomas2203 napsal 12.05.13 v 14:42 10b.

laciXL600
laciXL600 napsal 26.12.12 v 18:32 10b.

task71
task71 napsal 26.12.12 v 10:15 10b.

Pěkná.Hodně kilometrů bez nehody.