Honda XLR 125 (1998)

Vlastník PavlikPetr
Vloženo 28.10.2012
Aktualizováno 25.3.2014

Skvělé nenáročné endurko, a hlavně moje první motorka :)

Suzuki DR 125: XLRko byla nakonec výhodnější koupě.
MZ 125 SM: Nedostatek peněz.
Yamaha TDR 125: Majitel prodal jinému zájemci.

První dojmy - Krásné stopětadvacítkové enduro, zaujme jak vzhledem tak jízdními vlastnostmi. Hned po první jízdě mě zaujal její zátah. Vzhledem k mým předešlým zkušenostem, které čítaly fichtla a vibrátor Jawa Travel v autoškole jsem byl nadšený, a tak jsem už čtvrtým měsícem majitel této Hondy :)

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo chce pohodlnou, nenáročnou motorku s velmi nízkou spotřebou, od které neočekává že s ní pojede 150 km/h a chce se občas vyřádit v terénu.

Doplňky na motorce - laděný výfuk, kufr

Stroj jsem si vybral protože podle recenzí i známých je to na provoz levný stroj s malou spotřebou, který se neztratí v terénu.
Na motorce jsem najel zatím jen asi 1400 km, a zatím mám samé pozitivní zkušenosti. Jízda na XLRku je díky měkkému pérování pohodlná jak v terénu tak na našich silnicích. Motorka je lehká a dobře se ovládá. Brzdy jsou v pohodě, přední kotoučová je celkem ostrá, zadní bubnová samozřejmě brzdí méně, ale bohatě to stačí. Spotřeba je velmi nízká, při jakémkoliv stylu jízdy jsem se nedostal přes 3,5 l/100.
Abych jenom nechválil, motorka nemá žádné místo, kde by se dalo alespoň převážet povinnou výbavu, ale vzhledem k tomu že předchozí majitel prodával Hondu s kufrem, moc mě to netrápí. Výkon nebudu rozvádět, 8,5 kW sice není moc, ale na první zkušenosti s motorkou ať už v terénu nebo na silnici to úplně stačí.
Na motorce jsem za dobu co ji mám měl pouze jedinou závadu, a to bylo špatné gufero řadící páky, takže nic zásadního.

S Hondou si od začátku rozumíme, dost mě naučila, a snad mi dopřeje ještě hodně dalších kilometrů :)

hugoducati
hugoducati napsal 31.08.14 v 12:59

Cus take bych se optal na ten vyfuk

zam
zam napsal 03.11.13 v 11:14

Zdravím, můžů se zeptat od jaké značky máte ten výfuk?

Áda17
Áda17 napsal 09.12.12 v 13:45 10b.

hodně pěkná a ten výfuk parádní

dzah
dzah napsal 29.10.12 v 22:30 10b.

Pěkný kousek, přeji hodně km

cipis69
cipis69 napsal 28.10.12 v 20:55 10b.

10b. je to super motorka a máš ji v super stavu! přeju hodně ujetých kilometrů bez nehody !