Yamaha TDM 900 (2004)

Vlastník Tamashi
Vloženo 29.3.2012
Aktualizováno 21.9.2012

Téměř Dokonalá Motorka Jarmila? ANO! :)

Zakoupena v Motocentrum Tass v Rabštejnské Lhotě (CR). Přivezená z Itálie, takže se přiznám, že se trochu bojím, co v ní ošklivého objevím. První objev už mi v MotoTass opravili - povolený napínák. Co se mi líbilo, následně mi ji dovezli až před dům :)

Při prvním nasednutí jsem měl dost strach, po ČZ175 a BMW F650ST je tohle už hodně sportovní motor, hodně ostré brzdy atp, takže k ní přistupuji s velikým respektem. Nádherný design, cestovní kvality... no TDM :)

Původně jsem chtěl vydělat na BMW f800, to se mi nepovedlo, a tak jsem uvažoval o Deauville 650 (a miliardě motorek okolo :) ) Ale když jsem uviděl v bazaru TUHLE... tak jsem měl jasno.

29.3. 12 Tak první projížďka - ujeto celkem 60 km z toho polovina v dešti :)
Metzelerky na mokru krásně držijo, motor táhne jako bejk. Jája je nádherně živá, svižná, ovladatelná, prostě super. Klidně bych naskočil a jel se podívat, jak mají v Itálii
Jen to chce vyšší plexi a ochranu rukou, možná časem i vyhřívaný heftíky :)

Konec července - máme za sebou pár dalších projížděk, vše pod 200km, ve dvou je spotřeba 4,6l Co je však "potíž" - notně sjeté pneu už jsou na konci své životnosti, a tak nás čeká přezouvárna. Ale kéž by všechny potíže byly takhle obtížně k řešení :)

Konec září - ač jsou pneu na hranici smrti, najeto ještě pár set km. Jarmilka šlape jak hodinky. Je neuvěřitelné, jaký má zátah na rovince, do kopce, kdykoli a kdekoli. přes zimu našetřím nějaké chechtáčky a na jaře ji postavím na nové pneu a vyrazíme snad i někam dál. Zatím objety krásné lokality jako např Chlumec nad Cidlinou, Orlické hory, Kostelec nad Orlicí, Žleby a podobně. Za letošní rok najeto přes dva tisíce km.

Tamashi
Tamashi napsal 10.04.12 v 22:01

Děkuji za podporu :) Těším se, až se sejdeme na silnici :)
To, že jsem ji někomu vyfoukl mě mrzí, ale snad bude mít štěstí jinde ;)

Roman_ST1
Roman_ST1 napsal 05.04.12 v 13:24

Gratuluji i nové motorce a hlavně k výběru TDM. Věřím, že budeš spokojený. První modely kolem roku 2002 trpěli na vadnou serii napínáků, doporučuje se vyměnit.
Jinak kryty rukojetí schvaluji, pomůže to o moc víc než vyhřívané rukojeti. (vlastní zkušenost) Tuhle TDM jsem vybíral pro kamaráda, než se rozhoupal, tak jsi ji koupil, takže za mě 10b

Tom.P
Tom.P napsal 03.04.12 v 22:37

Pěkná holka... tak ať slouží.