Jawa 50/555 Pionýr (1961)

Vlastník rohlicimuz
Vloženo 28.12.2011
Aktualizováno 19.11.2015

Kamarád mi ho nabídl že mu překáží doma ať si ho vemu,tak proč ne.

První dojmy - Nejraději bych ho vyměnil za stejný typ ale v původní barvě, když by někdo chtěl třeba renovovat původní stav, tak vyměním.. nechce se mi s tím dělat a raději budu mít stroj v původním stavu.. zainvestuji raději do zrestaurování než do komplet renovace.

Typ 555-měl by být trochu lepší než pařez 550 tak uvidíme až ho projedu.Stav je nic moc,dost toho chybí ale snad by měl jezdit barva už je bohužel nepůvodní,má jiný výfuk,ale doma mám pařezáckej navíc,schánět prsa to bude sranda.. ale renovaci v plánu nemám,mám raději stroje v původním stavu,tak až se naskytne příležistost mít takového v originálním stavu tak se tohohle nejspíš zbavím,to se uvidí časem. Zatím ho zprovozním a bude jen tak na ježdění po okolí.

Tak jsem ho zprovoznil, táhne jako čert což bych od pařeza teda nečekal oproti 550 je to raketa. Ale vypadává dvojka a trojka takže požitek z jízdy je nic moc když musíte přidržovat nohou rychlosti.
Vyměnil jsem výfuk za origo,a poladil pár detailů,díky torzu stejného stroje z kovošrotu za 2stovky mám na tomhle i kdyt řetězu,dále jsem zjistil že kříž už je z novějšího pionýra.Takže chyběj jenom ty prsa a stojánek.
Stojánek také sehnaný.