Kawasaki Zephyr 550 (1993)

Vlastník pladin
Vloženo 8.7.2011
Aktualizováno 3.7.2022

První dojmy - Super. Jednoduchá mašina bez zbytečné elektroniky, jednoduchá jak kafemlejn. V otáčkách do 5000 se chová jako moje panelka, jak na to trochu dupnu, tak vystřelí. Nízká spotřeba, jen by mohla být větší. :-)

Kawasaki Zephyr 550, dovezená z Německa, není moje, mám ji pouze zapůjčenou na dobu neurčitou od svého motorkářského parťáka Č. Š., stav odpovídající věku a tomu, že posledních pár let nebyla v garáži ale venku i přes zimu a jednou na ni spadl ze střechy paneláku velký kus ledu, který promáčnul nádrž a nalomil přední blatník, což je opraveno jen provizorně, motorka je a byla každopádně pravidelně servisovaná a prodělala několik velmi dlouhých výprav na kterých potvrdila svoji spolehlivost. Já jako zapřísáhlý přívrženec starých Jawiček (250/559) jsem dlouho odmítal na něco takového byť jen sednout, nakonec mi byla pod nátlakem vnucena (parťákovi už došla trpělivost s mojí úzkostlivou jízdou na panelce, kterou šetřím co to jen jde) a musím uznat že jízda na větším čtyřtaktu má něco do sebe, i když pořád mám z toho stroje velký respekt o který doufám kvůli svému bezpečí nepřijdu

Doplnění (resp. oprava mých neznalých tezí) od majitele :

venku pres zimu byla jen jednou a to se promackla ta nadrz. jinak byla vzdycky garazovana. pak mi ji nekdo shodil na parkovisti a to praskl ten blatnik a ohnul packu brzdy

Aktualizace 23.2.2021 - motorka odešla do nejlepších možných rukou, kamarád z ní udělá "leštěnku", při odvozu slza ukápla, ale již brzo bude na jejím místě Yamaha XTZ 750 Super Ténéré od dalšího kamaráda

bimbo750
bimbo750 napsal 12.07.11 v 22:37

Je to jenom Japonec-co dodat-jestli pak vydrží tolik co panelka???