Honda CBR 600F (1997)

Vlastník Juice84man
Vloženo 26.4.2011
Aktualizováno 6.5.2013

Červená Karkulka... :) Můj první stroj. Všechno se na ní učím, a tak doufám, že mi přiroste k srdci i k tělu.

První dojmy - Skvěle ovladatelná a hodná mašina.

26.4.2011
Zatím jsem na ní neseděl. Čeká mě to nejspíš ve středu. Podle všeho by to ale mělo bejt v pohodě. Reference na tenhle stroj jsou výborný, prý je vhodná i pro začátečníky. Uvidíme. Tenhle deníček budu postupně doplňovat. :)

27.4.2011
Svezení! Zkouška rozjezdů, zastavení, kolečka. Musím říct, že mě jako totálně nezkušeného překvapil krásně plynulý a čitelný chod spojky a plynu. Myslel jsem si původně, že to bude s ostřejším nástupem. Čekal jsem rychlější změnu v záběru spojky a bál se ostřejšího plynu.
Ovladatelnost stroje je fakt příjemná, řídí se pěkně a pocit ze svezení je skvělej.

14.5.2011
Prvni poradna projizdka na tyhle cerveny krasavici. Spokojenost naprosto maximalni.
Na motorce se mi dobre sedi. Dokonce, a to me hodne preekvapilo, lepe nez na CBF600. Na tom jsem delal autoskolu a nejak mi delalo problem s na nej naskladat. Pro me moc blizko sedlo a stupky. Naproti tomu na ceberu se mi sedi opravdu dobre. Boli me trocku zada a ramena, ale to pripisuju tomu, ze nejsem zvykly.
Ovladatelnost je naprosto spickova. Masina se krasne vodi, do zatacek ji nemusim nijak nutit. Pro zacatecnika skvela zkusenost. Bal jsem se jiste jankovitosti, ale ta se opravdu nekona.
Razeni je pro me na druhou stranu trosku problem. Obcas mam problem zaradit z jednicky dvojku, skoci mi tam neutral. Naopak najit neutral pred krizovatkou je skoro nemozny. Nevim, jestli za to muze moje nezkusenost, nebo proste hur citelna prevodovka. Nejspis oboji. Budu to muset dopilovat.
Se spojkou ale problem neni a tam je vse naprosto v poradku.
Moc se mi libi zvuk. Pravda nejspis za to muze ladak Scorpion. Jenze ta pisnicka se proste vryje do pameti a zbavit se ji nelze. Naaadhernej zvuk, kterej mi neda spat snad nikdy.
Prubeh vykonu a citlivost plynu taky na jednicku. Ze zacatku to bylo hodne o zvyku, ale dneska naprosto bez problemu. Prubeh vykonu je opravdu krasne linearni. Zveda se od spodu a neprestava az do 12000, kam jsem ji dneska na letisti dostal. Pak jsem mel vetsi strach, nez abych zrychloval dal.
To je z mych uplne prvnich dojmu asi vsechno. Pokud bych chtel jeste neco doplnit, urcite to udelam. Jinak uz vsechno ostat i najdete u me v deniku.

Celkove bych tuhle motku s radosti doporucil vsem zacinajicim jezdcum. Krasne citelna, dobre ovladatelna a poslusna. Do zacatku fakt skvela.

Honza-suky
Honza-suky napsal 01.06.12 v 22:03

Nádherný rychlo palný SÁŇKY..:) Jasných 10 bodů. Ať dlouho slouží, a přeji spoustu bezpečných kilometrů..:)

Japan-Kamikaze
Japan-Kamikaze napsal 20.04.12 v 22:22

Pěkné F-ko :) Povedená 10b je tam :)

C.B.R
C.B.R napsal 31.12.11 v 17:53

dobra motorka

18yamaha18
18yamaha18 napsal 26.11.11 v 15:31

Nádhernááá mašinka fakt Prajem všetko dobre, pohodu v sedle, plnú nádrž, kráásne počasie...

V.i.l.d.a.
V.i.l.d.a. napsal 19.09.11 v 07:48