Honda XL 650V Transalp (2004)

Vlastník romanesku
Vloženo 15.11.2010
Aktualizováno 12.6.2021

Je to kus poctivého železa, svojím dizajnom neoslní, jazdnými výkonmi nenadchne, ale ak hladáte motorku na dochádzanie do práce, za zábavou a aj na cestu okolo sveta a nepotrebujete pri tom lámať rekordy tak je to práve táto motorka

První dojmy - Robustná, jazdecká pozícia je vyslovene turistická, ovládacie prvky sú logicky rozmiestnené, motor má solídni záťah na svoju objemovú triedu, nad 120km/hod sa už začína trochu trápiť, jazda s prítulkyňou bez problémou.

Motorku bych doporučil pro - Pre každého, kto si nepotrpí na výkon a elektronické fičúrky ale ocení jednoduchosť stroja a takmer nezničitelnosť.

Oproti synovmu tínežerskemu motardu ťažšia ovládatelnosť v krátkych ostrých zákrutách ako aj na mieste(v garáži), zato vibrácie sú v pohode na rozdiel od synovho Vajcotrasu.
Jazdné vlastnosti sú štandartné, hraničné náklony nemienim zisťovať(zlomenín a iných zranení som už mal dosť). Terén som zatial neskúšal, ale budúcu sezónu to určite skúsime aj s kamarátom čo má rovnaký stroj.
Zatial som mal len jednu závadu - zasekol sa prepínač dialkového svetla - vyriešil to kontox.Dúfam, že tolko ospevovaná spolahlivosť Transalpa sa mi potvrdí. Momentálne je motorka odkrytovaná, čo nebol velký problém, a zdá sa že prístupnosť k podskupinám je dorý, ohkrem dvoch sviečok, kto menil všetky 4 sviečky vie o čom píšem.
Túto zimnú sezónu by som si chcel vyrobiť deflektor - windschild, zvýšené plexi sa mi moc nepáči.Urobené, zlepšený konfort.
Namontoval som aj progresívne pružiny do prednej vidly, ponáranie predku pri brzdení sa eliminovalo, takisto pri jazde terénom nedochádza k nábehu na doraz - doporučujem pre všetkých, ktorí to ešte nemajú.
S kamarátmi sme si vyrobili hliníkové kufre a zo zvyšného plechu som urobil kryt motora, ktorý sa osvedčil na tripoch po štrkových cestách na Balkáne.

Motorka je naozaj univerzálna, jazdil som na nej na tréning, do práce a na motodovolenky - SK, Morava, Balkán.

SERZO
SERZO napsal 16.03.17 v 12:11 10b.

Jasan poctivý kus železa...
Samozrejme dávam 10b.
Zároveň Ťa pozývam do skupiny ,,Staré ale poctivé Endurá" Až budeš mať záujem tak nás tu najdeš... Mimichodom plánujeme v máji Slovakia Trip ale všetko sa dozvieš v skupine...

Muzzy
Muzzy napsal 16.12.10 v 17:49

Parádní endurko .Tak ať slouží bez problémů.Dávám za ní i Vajcotras 10 bodíků .