Yamaha XJ 600 (1998)

Vlastník Komodo
Vloženo 29.5.2010
Aktualizováno 24.2.2016

Velice pohodlný a stabilní cesťák, motocykl mých snů. Barva červená-metal, polokapotáž a padací rám, najeto při koupi 35 000 km, max. výkon 44 kW, v TP 25 kW, spolehlivý a krásný čtyrválec...

První dojmy - Nevím proč jsou po mě po 2 letech požadovány první dojmy, ale každopádně motka nezklamala. Nesmírně pohodlná, cítím se na ní snad bezpečněj než v autě a hlavně mě ještě nikdy nenechala nikde ve štychu... Snad jediný problém jsem měl po koupi 46litrového kufru, který když naplním až po vrch, tak způsobuje mezi 40 a 50 km/h hodně nepříjemné vibrace v řízení. Ty sice většinou po nějaké době jízdy vymizí (což teda moc nechápu - možná si jen zvyknu...), ale někdy je to dost o držku. V tomto případě jsem našel jediné spolehlivé řešení - jezdit se spolujezdcem - to se pak vzduch před kufrem nijak nemotá a hezky plynule putuje za mašinu :-)

Doplňky na motorce - Přídavný klakson

I přesto, že ji mám teprve krátce, tak nemohu říct nic jiného, než že je zkrátka úžasná. Perfektní design, síla čtyřválce spolu s objemem a komfort cestovního motocyklu, to je až moc na mé rozlámané tělo ze sportovní 125. Už dlouho jsem o něčem novém uvažoval, ale pořád mi bylo líto se vzdát mojí oblíbené Gilery SP02. Až jednoho dne se mi vyzkratovala kompletně celá elektronika "díky" upadlému zemění a bylo to. Začal jsem horečně projíždět všechny internetové bazary, až jsem si nakonec vybral na motorkářích.cz. Motorku jsem koupil nedaleko Kyjova za 39 000 Kč. Pro mě ideální cena za vysněnou moto. Teď mě ještě čekají další nákupy, nová přilba, motorkářské gatě, boty, rukavice, kufry, ale teď hlavně nové gumy, dezén už mám nula nula prd. Tohle XJéčko je parádní i co se dojezdu týče. Natankoval jsem plnou a na rezervu jsem musel přepnout až po 335 ujetých kilometrech a rezerva mě jistí ještě na dalších 80 km. Spotřeba je taky fajn, 4,2 l/100 km, tj. taková 1,30 Kč / km. Zkrátka nemám si nač stěžovat.

Od koupi uběhl první rok, já se pomalu vrhám do další motosezóny a tak myslím že je ideální doba na zhodnocení dosavadních zkušeností. Myslím že žádného XJčkaře nepřekvapí, když řeknu, že tahle mašina mě v žádném ohledu nezklamala. To že všechno šlape ale rozhodně nebylo zadarmo. Ihned po koupi mě čekalo hned několik nutných servisních kroků, mezi nimiž byla výměna pneumatik, seřízení vůle ventilů, koupě nové řetězové sady a výměna motorového oleje. Rok uběhl jako voda, na tachometru mě přibylo přes 12000 km a už mám pomalu načase abych podruhé vyměnil zadní pneu. No co nadělám, leze to dost do peněz, hlavně s nynějšíma cenama benzínu, ale asi jako u každé závislosti, na tohle se peníze vždycky najdou Tak doufám že když se o ni budu patřičně starat a plnit všechna její přání a potřeby, tak to společně budem válet po silnicích ještě hodně dlouho. Tak se těším až za rok zase dopíšu kolik tisíc kilometrů jsme spolu zdolali a jak nám to spolu klape (vyjma ventilů ) 21.6.2011

istonbike
istonbike napsal 26.12.11 v 18:23

Super klasika s nádherným motorem a parádně zauzlenýma svodama k laufům dávám 10b s přáním krátké zimy a super kilometrů v sezóně 2012

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 21.06.11 v 23:06

pěkné XJčko, taky jsem měl tu čest a je to moc příjemný cesťák jo a hezké fotky!

Komodo
Komodo napsal 18.02.11 v 22:28

Jo, to máš naprostou pravdu, teda eště žes mě ju nevzal.
Pořídils evidentně lepší, nepadanou, tak ať ti to taky jezdí. Ostatně XJčko se závadou asi neexistuje

Mirek1981
Mirek1981 napsal 18.02.11 v 21:46

Ahoj, myslím, že na tu tvoji jsem se byl taky podívat. Máš ji z Nechvalína u Kyjova, že jo? Moc pěkná, ať jezdí.

kefi
kefi napsal 04.11.10 v 13:39

zdarec, krásný kousek... hned jak dostanu řidičák do ruky, tak si chci jet pro jeden kousek (stejné barvy, stejný ročník a taky polokapota), tak pak můžem někam vyjet
mimochodem 10 b.