ČZ 175/487 (1984)

Vlastník ZbxxneK
Vloženo 3.1.2005
Aktualizováno 20.12.2022

V mých studentských létech to byl skvělý stroj na street a nedam na nej dopustit, ucastnil jsem se s ní streetfighterday 2001 v HK, část vyfuku byla ze suzuki RG 125, hrazda domácí výroby, motor cista serie bez uprav. Čezeta je zábavná celkem i spolehliva

První dojmy - Ideální stroj na začátek, na tomto stroji jsem jednak začínal jezdit a také jsem se na něm naučil jezdit po zadním kole v mrtvém úhlu přes zadní brzdu. Tento stroj je ideální pro studenty, protože náklady na opravy a servis jsou za hubičku.

Je to celkem spolehlivý stroj. Jediná slabina která se vyskytla na tomto stroji bylo dobíjení. Dobíjení zlobilo každou chvilku proto bych doporučil nahradit novým typem zapalování. Na ČEZETÁCH byly nejlepší dovolené. S příchodem japonských motorek už nebylo tolik zábavy s opravami :)
V roce 2021 jsem ji opět uvedl do technického stavu a dovybavil 12V bezkontaktním zapalováním a pneu Michelin a uskutečnil s kamarády cestu do jejího rodiště Strakonic. Kamarádi též na Čezetách, užili jsme plno srandy a zábavy a nových zážitků. Pro celkem skvělý dojem z těch zážitku a dojmů jsme plni nadšení podnikli v roce 2022 cestu do Kopřivnice, kde jsme cestou opet zažili spoustu srandy a zábavy na kterou budeme radi po léta vzpomínat takže se v hlavě rodí další cesta za dobrodružstvím pro rok 2023.
Na těchto cestách mě baví to, že vždy když zhasnete motor, tak nevíte zda se vám ho podaří nastartovat našlápnutím, nebo budete roztláčet. Je zde strašně moc možností a postupů jak se zachovat při zhasnutí motoru, zda vypnout benzín nebo ne, zda prošlapnout při statru bez zapnutého zapalování nebo rovnou startovat naostro, zda přeplavit karburátor nebo ne, takže pak se škodolibě usmíváte když vám to náhodou chytne a kolega musí roztláčet :)
Svým způsobem je delší jízda na Čezetě trošku masochismus, protože vás bolí zadek a brní celé tělo, ale kompenzuje vám to zážitek z jízdy zvlášť když máte kolegy na stejných typech motorek jako vy a sledujete je a snažíte se do kopce jet a řadit přesně jako kolega, schovat se za ním do pytle a nechat se vytáhnout až na kopec v pozici zalehnuto. Na společnou pánskou jízdu sáhame po Čezetách protože s 15ti koňskými silami lze zažít spousta srandy a zábavy (přestože všichni máme i "velké" motorky)

Targus
Targus napsal 20.12.22 v 20:09 10b.

Ano, tyto zemědělské plečky jsou velmi zábavné do doby, než po prvním zalití odejdou svíčky.
Se svíčkami PAL to byl fakt zážitek. S jejich českými nástupci zn. Brisk mi poněkud vytuhl úsměv na tváři. Investice do pořízení pytle s náhradními svíčkami už kapánek to kouzlo kazí.
Ano, dobíjení byl na většině těchto vehiklů kapánek problém.

Hery22
Hery22 napsal 31.05.09 v 21:39

super taky uvazuju o cz na street

smazany26864
smazany26864 napsal 09.06.06 v 18:38

Tobe to ale fakt jde!Pokusim se oto i ja ......pak se ozvu jak to dopadlo

smazany15120
smazany15120 napsal 10.03.06 v 13:42

si pašák !!

Tralalaova
Tralalaova napsal 01.07.05 v 20:52

hezo, tak tedy ze bych tohle zkusila i s tou svou???