Honda XL 1000V Varadero (2000)

Vlastník Viperfarmer
Vloženo 15.11.2009
Aktualizováno 4.8.2015

Tak jsem po delší pauze a velmi intenzívním výběru opět pořídil 2 kola, tentokrát univerzální = vhodné na naše tankodromy, cestování, občasné divočení, pohodlí a každodenní použítí :)

První dojmy - Prostě tank, co sebou umí pohnout z místa a nefouká na ní, ale to je asi tak vše :)

Měl jsem poslední 2roky už téměř noční můry z vybírání vhodného stroje. Jako vhodné kandidáty jsem vybral ze starších strojů XTZ 750, DR 800, Elefant 900, Tiger 900 a jednu chvíli i NTX 750. Z novějších pak Tiger 955i a Varadero 1000. Chtěl sem vyzkoušet nějaké poctivé enduro typu Dakar, ale odrazovaly mě již dost staré ročníky těchto strojů a hlavně jejich cena, která mi na to stáří příjde až nesmyslná, navíc blížící se daleko novějším. Po vyzkoušení XTZ 750 mě také moc nenadchla velice plynulá jízda bez nějakých emocí a zátahu.. u Varana vs Tiger jsem stále stavěl na velkém rozdílu ve spotřebě, ale časem zas zvítězil větší rozdíl v nabídkách a dokonalá ochrana před větrem a deštěm. Každopádně bych se něchtěl stále v něčem vrtat, což u starších strojů jinak ani nejde. Tak doufám, že jsem nevybral zle, kor, když jsem byl zvyklý na silnice a teda "trochu" svižnou jízdu. Láká mě však vyzkoušet konečně i nějaký ten offík, takže po přečetní několika zdejších "varaních" registracích mi to dodává odvahy :) tak doufám, že se opět nerozbiju, ale naopak zažiju dosud(na silničkách) nezažité :)

29.8. 2011
Tak jsem se definitvně rozhodl ho prodat. Tohle ničit je fakt škoda, to raději ať poslouží "silničnějšímu a zcestovalejšímu" uživateli, nebo člověku co neřeší zápas s váhou či investicemi po následcích z těžkého offroadu :)) Ten kdo koupí, neprohloupí .) Mám ho 2rok a já na něm najel s bídou cca 2000km. Bude mi však po něm smutno-na silnici(i rozbité) to nemá chybu a na chodník i s vysokým obrubníkem taky hezky vyjede :))

PRODÁNO!!

Musím uznat, že mi stačil Varánek přilnout překvapivě k srdci tak, že když odjížděl s novým majitelem, měl jsem dost mizerný pocit, jako bych prodal kus sebe.. Žel situace mě k tomu donutila. Věřím, že bude novému majiteli dobře sloužit a mě se snad taky povede ještě nějakého koně časem obstarat..