Yamaha FZS 600 Fazer (1999)

Vlastník omikr0n
Vloženo 2.8.2009
Aktualizováno 2.8.2009

Skvely univerzal. Da sa na nom vyblbnut aj pohodlne cestovat. Navyse pre zaciatocnika (ako ja) idealna, kedze vela odpusti.

Fazera som kupil pred 2 tyzdnami a odvtedy som na nom nabehal okolo 2700km, takze sa uz trosku pozname. Ma pre mna (185cm) perfektny posed, kapotaz celkom slusne plni svoju funkciu vo vyssich rychlostiach a trochu pomoze aj za dazda.

S motorom som nadmieru spokojny. Po meste sa da jazdit v pohode na 6ku medzi 2-3tis. otackami, nad 5tis uz sa da v pohode predbiehat a to prave peklo sa rozputa od 8tis az do obmedzovaca 13,5tis.

Spotreba je priemerne 5.5L / 100km, co znamena, ze na plnu nadrz urobi Fazer solidnych 300km.

Ram je velmi pevny, podvozok trochu makksi, ale na ceskych cestach je to skor plus. V zakrutach s nim nie je ziaden problem a aj vdaka nizkej vahe sa Fazer bez najmensich problemov preklapa zo strany na strany.

Priestor pod sedadlom je velmi luxusny, bezne tam nosim okrem povinnej vybavy retaz, pavuka, sprej na retaz a minule som k tomu vsetkemu este prihodil notebook (9'' Asus EEE), takze po meste cestujem bezne bez tankvaku alebo ruksaku.

Medzi slabsie stranky Fazera patria urcite svetla - este som s nimi sice nejazdil v uplnej tme, ale uz v noci po Prahe to teda nie je bohvieco. Taktiez karbce by som hned vymenil za striekacku - hlavne pri startovani. Dalej by mozno neuskodili trosku sirsie pneu, maju totiz tendenciu pri prudkom brzdeni alebo zrychlovani trocha podsmyknut. Ale mozno tam mam iba nejaku slabsiu zmes.

A napokon zvuk je podla mnohych ako vysavac. Mne skor pripomina nas 20rocny odstavovac Moulinex.

Celkovo je ale Fazer vela muziky za malo penazi a som s nim nadmieru spokojny.

omikr0n
omikr0n napsal 02.08.09 v 22:18