Jawa 350/354 Kývačka (1962)

Vlastník Haski
Vloženo 10.8.2007
Aktualizováno 23.5.2017

Česká klasika z dob dávných presněji 60 let.

První dojmy - Jedná se o 350/354, ale masku a hlavy to mělo jako panelka.Maník, co mi to prodával, mi k tomu dal ještě vozík náhradních dílů. Problémem byla skutečnost, že to nebylo přepsáno na toho maníka, ale původního majitele, který motorku asi 10let neviděl. V roce 1996 bylo hlavní hledání spíše ve zlatých stránkách, nakonec jsem se naslepo vydal na danou adresu. Dobrá zprava! Majitel žije, tedy nebyl ani tak starej, je překvapen, že motorka ještě jezdí :-) a přehlášení proběhlo vlastně na pohodu.

up.05/2014
Bylo mi 17 a všichni sme se domluvili, že si starou mašinu pořídíme. Těch letních výletu, kde nesčetněkrát to bylo na přehradu Hracholusky (stany a bagáž) a tam pak jezdili po okolí.
Oprav bylo hodně. První výbrus a centrování kliky + ložiska, kvůli převodovce nakonec i zcela nové kartery, v té době to byl myslím poslední výprodej zásob Jawy a když už mi došla trpělivost se zapalováním, seřiovaném každých 200-500km, nakonec došlo i na 6V Vape za asi 2500,- a od té doby sem na to nesáhl. S partou sme se na opravách opravdu vyřádili. Vzpomínám na to v tom nejlepším..

up.08/2007 A ačkoli jsem byl kdysi (okolo roku 2000) členem Karlovarského veterán klubu (dříve Ostrovského), výstav a srazů jsem se účastnil opravdu vyjímečně a tím jsem toho možná i nechal (moc mě to vystavování s pořádání soutěží nebavilo), neboť naše místní parta motorkařů (+-8lidí) jaksi také upadala do bežných denních kolejí. Teď jsme tak 2-3, jezdíme na nových mašinách a spiš se sejdeme vyjímečně u pivka než u našich starých motorek.

svíťa
svíťa napsal 24.12.07 v 12:20

Taky myslím, že předělat mašinu na kros je ta největší potupa! Hodně štěstí na cestách! Je hezká!

Haski
Haski napsal 17.08.07 v 23:51

Děkuji za komentáře a chválu . Trochu jsem ještě přidal a rozvinul popis.

Cezetak
Cezetak napsal 12.08.07 v 10:55

krasna motorka

Lukáš-lk
Lukáš-lk napsal 10.08.07 v 19:59

napsal 10.08.07 v 19:16

Dobre ze si to urobil do originalu, toto sa na cross ozaj nehodi ani ziadna seriova motorka az na crossy od vyroby. Nech ti fachci