Honda CMX1100 Rebel (2022)

Vlastník Sonick
Vloženo 20.7.2023
Aktualizováno 13.2.2024

Moja cesta k motorke bola pomerne krátka. Až do svojej 40tky som nikdy žiadnu nevlastnil, nepreháňal som sa na žiadnych skútroch, babetách a pod. Proste ma motorky nikdy veľmi nezaujímali. Rád však cestujem, šoférujem, dovolenku si viac užijem za volantom

První dojmy - Výber bol pomerne náročný, strávil som hodiny čítaním a pozeraním testov rôznych motoriek a vychádzalo mi to na nejaké stredné veľké enduro, nejaký univerzálny stroj. Vo finále ostali Honda NX750 a CB500x. Dizajnovo sa mi páčila viac CB500X, NC bola zase silnejšia, výhodou kufor v mieste nádrže, ale ani jedna z nich mi nedávala to podstatné – emóciu. Raz som na ceste zazrel Kawasaki Vulcan a konečne preskočila iskra. Na nete som začal pozerať po tomto type motoriek a natrafil som na Rebelku 1100. Nasledovalo pozretie všetkých dostupných testov, čítanie všetkých dostupných recenzií, krátky posed na motorke a keď som v inzercii našiel Rebelku s nájazdom 300km a zaujímavou zľavou, išiel som do toho..

Posed – mal som obavy, že pri mojej výške 185cm mi bude malá, recenzie boli rôzne, posed na motorke pred kúpou mi pripadal v pohode. Výhoda je, že žiadnu inú motorku som nemal, tak nemám s čím porovnať, proste som si zvykol. Jedine čo riešim je výmena sedla, bude sa zvyšovať, rozširovať a pridávať gélové náplne. Toto je asi najväčšia slabina tejto motorky, našťastie riešiteľný problém. Nohy by mohli byť o pár cm ďalej, ale postupne mi to vadí menej a menej.
Podvozok – je to cruiser, treba si zvyknúť, že nerovnosti to žehliť nebude. Občas je môj zadok pár centy nad sedadlom, občas príde rána do chrbtice, ale dosť mohla úprava predného aj zadného tlmenia – nastavil som to viac do mäkšia
Motor je úplná pecka – to je tá emócia čo mi motorka dáva najviac, brutálny záťah, že sa človek musí držať riaditok, vykúzli úsmev na tvári a orgazmické výkriky v prilbe. Spotrebu neriešim, pohybuje sa okolo 4,5 l.
Brzdy neviem porovnať, nie som agresívny jazdec, jazdím sám, takže mne stačia.
Úpravy – chcel som vymeniť spätné zrkadlá, nepáči sa mi dizajn, pohľad je pomerne obmedzený. Skúsil som nejakú činu, alebo bolo to ešte horšie, takže som sa vrátil k pôvodným. Ďalší nákup čo nevyšiel, bol predný štít. Na motorke dosť fúka, hluk v prilbe je nad 90 už pomerne otravný. Bohužiaľ pri mojej výške mi prúd vzduchu narážal do prilby tak, že mi vibrovala celá hlava, takže to bolo ešte horšie, ako bez štítu. Neskôr som ho predal a vraj výborne slúži novému majiteľovi, ktorý je nižší. Zmieril som sa s tým ako to je, kúpil štuple do uši, ktoré výrazne pomohli. Motorka je celosvetovo veľmi populárna, takže sa dajú dokúpiť rôzny doplnky.

edit: zhruba po 1500 km zmizol problém s preradením medzi 1 a 2 stupeň. Zo začiatku som pravidelne chytal neutrál, až to bolo otravné. Najprv som to pripisoval neskúsenosti mňa ako jazdca a nutnosti sa zžiť s motorkou. Na FB sa na to pýtali viacerí majitelia. Časom som to však prestal vnímať a pripisujem to tomu, že si prevodovka proste musela sadnúť.

edit: predsa len prišlo k uprave posedu prostredníctvom úpravy sedla a predlžením stupačiek. Gelove sedlo pomohlo posunút hranicu keď začínam pocitovať prvé tlaky na riti o 45 minút, t.j. zhruba po 1,5 hod. Zároveň lepšie tlmí nerovnosti a vibrácie od podvozku. Od azijskej firmy Red Dragon zakúpené "forward controls", spolu so zmenou stupačiek na choperovský štyl sa jazda stala ešte príjemnejšou. Nohy mám viac vpredu a zároveň má topánky väčšiu oporu.

VIETNAM
VIETNAM napsal 25.07.23 v 17:02 10b.

Super kochačka nemohu se nabažit

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 21.07.23 v 10:36 10b.

Včera na menší přijel brácha, na pohled je to opravdu povedená moderní motorka. A hlavně je nová a bude dlouho sloužit bez starostí. Tak je fajn kilometry.

mrkvojed
mrkvojed napsal 21.07.23 v 08:13 10b.

super volba. Já už teď vím, že to bude za dvě sezony moje další a asi poslední motka díky za skvělou recenzi, mám taky 185 cm, takže pro mě poměrně hodnotné info užívej a spousty parádních km

PSanec
PSanec napsal 20.07.23 v 16:52 10b.

Výborná volba. Pěkný čopr s Hondí spolehlivostí.Jen super km.

Pupi04
Pupi04 napsal 20.07.23 v 15:19 10b.

Měl jsem menšího ,
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu