Jawa 50/05 (1967)

Vlastník KennyL
Vloženo 26.1.2023
Aktualizováno 26.1.2023

krásný zachovalý stroj, který si zaslouží zase jezdit

První dojmy - hrdost vlastníka

Koupil ji můj děda v roce 1967, od roku 2001 ji měl strejda, který na ní ale nic nenajezdil, koncem roku 2022 jsem ji získal já. Je to pro mě hlavně vzpomínka na dědu, kterýho jsem měl hodně rád. Nejsem nějaký velký fanda do těchhle motorek, normálně bych po ní netoužil, ale tahle je pro mě srdcová záležitost, prostě rodinný poklad, který se neprodává.
Zatím jsem ji nezprovoznil, ale má být pojízdná. Je na ní vše originální včetně bohužel dobitého plexy (našel jsem repliku, tak asi koupím). Bohužel chromované díly nejsou v top stavu, lak na stáří celkem hezký, ale jen to nějak ošetřím a nebudu řešit, renovaci vzhledu neplánuju, budu jen řešit technický stav, který si vyžádá doufám jen menší údržbu. Je to děsně sympatický malý stroj na který jsem si už dávno, od dob, co jsem trápil mustanga, odvyknul. Z mustanga vzpomínám na zdechlou trojku, seřizovaní předstihu, čištění ucpaných trysek, leštění laku a dalších činností, bez kterých se to neobejde. Těším se ale hlavně na tu nezaměnitelnou vůni spálenýho benzínu s olejem.

Targus
Targus napsal 26.01.23 v 20:11 10b.

Slyším, vlastně čtu poprvé, že pincky měly origo plégo. Origo jsem v životě neviděl, vždycky to bylo nějaké samo domo.

Jinak je pincek opravdu hezky zachovalý, na fotkách vidím, že má dokonce na masce zlaté linky!

Pokud se ti budou ucpávat trysky, je potřeba vyčistit na nabarvit zevnitř nádrž, případně ji vylít kaučukem. Pak o ní budeš vědět jen při tankování.
Přeji hodně příjemných chvil s dědovo RAKETOU!
Ať ti to lítá jako zamlada!