Suzuki DL 650 V-Strom (2007)

Vlastník Komic256
Vloženo 18.10.2022
Aktualizováno 7.7.2023

Pro mojí výšku ideální, pohodlná, dostatečně výkonná.. a krásná:)

Honda XL 650V Transalp: Jezdím spíše silnice..

První dojmy - Když jsem na poprvé sedl, trochu mi přišla velká. Nicméně jsem do ní zapadl jako do křesla, ruce a nohy jakoby automaticky zapadly do svých míst, a když jsem se s ní poprvé rozjel, byla moje..

Po 25-ti letech návrat na větší motorku, chtěl jsem něco staršího a osvědčeného na obnovení návyků, a přitom vhodné i na kratší cestování po ČR, a to i ve dvou. Cendura se mi vždy líbila, rozhodoval jsem se mezi Transalpem, BMW a právě V-stromem, který v závěru vyhrál.
Mám ho teprve od srpna 2022, jízda neuvěřitelně pohodlná, na moji výšku ideální. Do zatáček jde sama, horské silničky ani necítím. Moc jí nehoním, dálnice jen v nouzi, mám ji na vyčištění mozku, takže pianko. Je to již starší kousek, navíc po havárii, takže občas je cítit mírné kmitání řidítek, spojka už má také něco za sebou, ale pro mé potřeby super. S manželkou jsme už dali i nějaký ten výlet, samozřejmě že na výkonu je to znát, ale stačí se přizpůsobit (víc času a místa při předjíždění, držet to na vyšších otáčkách), ale zatím žádné problémy, všude jsme v pohodě dojeli.

Po koupi (a cca 500km) jsem dal Stromka do servisu na prohlídku a servis (kapaliny, svíčky, filtry), řetěz, rozety a rozvody prý zatím ok. Jinak na jaře bych chtěl vyměnit pneu (zadní už bude na hraně), a přitom opět vyvážit kola kvůli tomu kmitání, příp. další servis.