Yamaha MT-07 (2021)

Vlastník Dzanek13
Vloženo 11.5.2021
Aktualizováno 10.10.2022

Temná strana Japonska. Celá v černé s krásným, novým předním světlometem. Širší řidítka a lepší brzdy než předchozí model.

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník) - Jednání s panem Němečkem proběhlo naprosto bez problémů. Předání perfektní. Určitě doporučuji.

První dojmy - Padla hned do ruky, chvíli trvalo než jsem dal plnej, ale pak mi ukázala že se nemám čeho bát! Je lehká a skvěle ovladatelná. Kratší vzdálenost řadičky od stupačky, ale to je asi jen můj pocit, trochu jsem pošteloval a dobrý.

Motorku bych doporučil pro - Řekl bych že pro menší postavy jako jsem já - kolem 170 cm. A pro ty co se chtějí naučit dobře jezdit nebo pro ty co si chtějí užít spoustu nekonečné zábavy.

Doplňky na motorce - - dvoubodový padáky SW motech
- krátký, černý originální štítek Yamaha MT
- kratší, nastavitelný páčky m-style v černé
- tankpady Yamaha MT
- kompletní výfukový systém MIVV delta RACE black

Přemýšlel jsem nad podobnou motorkou dlouho, ale jakmile jsem uviděl první fotky nového modelu MT07 bylo jasno. Když jsem si sedl na starší model, přišli mi trochu úzký řidítka a posez byl trochu přihrbenej - oboje vyřešil příchod modelu 21. Širší řidítka o 32 mm a posez víc do motorky.
Motor jsem zajel od 0km a musím říct že jsem si to užil, vůbec mi nevadilo točit do 5000 rpm - na sžití se s motorkou pro mě jako začátečníka super.
Brždění motorem je plynulý a dostatečný, brzdy bez problému. V nižších otáčkách se chová slušně a plynule, pod 3000 rpm trochu poskakuje. Auta se dají rychle předjet i v limitu do 5000 rpm - pro zajímavost na 6ku dá 120 km/h.
Po zajetí je to jiná pohádka! Mezi 4000 - 8000 rpm je to radost a chápu označení master of torque! 6500 rpm je perfektní bod kdy motorka je na svým maximu a zábava nezná hranic! Do 170 km/h je to přímo dětská radost a plynulost když tomu zatáhnete za plnej plyn je ohromující. Maximálku jsem měl zatím 212 km/h, ale člověk už si to moc neužije. Hlavní síla téhle motorky je někde mezi 70 - 160 km/h a myslím že s tím na silnici předjedete okamžitě kohokoliv. Po 4000 km se na ni cítím dobře, stabilně, reaguje tak jak potřebuju. Ve dvou na krátkou vzdálenost dobrý, ale na nic dlouhýho to nevidím. Škoda přední vydle a trochu houpavýho zadního tlumiče - s tím si musím ještě pohrát. Když je hezky jezdím téměř denně aspoň na 2h protože ji prostě nemůžu odolat Je to radost

Pepahr
Pepahr napsal 31.07.21 v 08:33 10b.

Super MT07 je pecka

BakeMT
BakeMT napsal 29.07.21 v 23:44 10b.

Nice!

Paulano
Paulano napsal 18.05.21 v 08:44 10b.

Pěkná

jawatar
jawatar napsal 18.05.21 v 08:22 10b.

Světlomet je na foto 8 dobře vidět!

vena-x
vena-x napsal 13.05.21 v 06:36 10b.

Pěkná, je vidět, že se nám tu začnou "množit" MT-čka s čočkama. Mě se to scifi líbí, viděl jsem na na vlastní oči nové MT09 i MT07 a fakt to vypadá dobře. Motor, je bomba. Není to raketa, ale určitě bude spousta zábavy! Tak ať slouží!