Piaggio NRG 50 (1999)

Vlastník rodrigo73
Vloženo 14.12.2020
Aktualizováno 14.12.2020

Moje první dvoukolové přibližovadlo...

První dojmy - Na takového prcka nějaký divoch. nebo co to kur.. je!!!

Doplňky na motorce - LED žárovky, Kufr a plotnu Givi, vyhřívané hefty, štítek.

Toto jsem si vybral jako svůj první strojek... bez absolutně žádných zkušeností a odmítající dobré i blbé rady okolí. jsem si vytvořil tabulku dostupných 50 skútrů, co se v devadesátkách vozili do republiky. Byl to celkem mazec...sešlo se tam cca 50 typu a značek všech možných destinací a záleželo jen na penězích co do toho utopím.
Nicméně NRG 50 je držel v horní desítce, a když se na trhu našel vodou chlazený kus byl vítěz jasný.
Kupoval jsem od dovozce z Itálie (nemyslím etnikum ale destinaci) a vše vypadalo skvěle. NRG trochu odbouchané ale ta jízda!!! Fakt mě to zaskočilo, čekal jsem něco jako Jawa Pionýr v moderním balení, ale toto byl mazec.
Tohle totiž uhánělo přes 100Km/h a na těch 13" to bylo o život. Závodili jsme s auty, maxi skútry i naháčema a nikdo nechápal co to je za dravce...
Nicméně za pár měsíců se to ,,kouslo" a v servisu se ukázalo, co to vlastně mám...závodní kousek z Pollini Cupu (takže ty čísla na kapotě nebyly ozdoba tunera) a servis bude stát jako ten skútr. Nicméně je možnost osadit zpět původní díly za poloviční cenu a udělat z toho hodný stroječek a maximálkou do 55.
Když už to bylo rozebrané a na cestě nové díly bylo načase nahodit nový kabátek. Kovové díly dostali černý komaxit, plasty původně modro-žluté vystřídal červeno černý nástřik. Kamarádka mi přečalounila propálené sedlo dvojitou koženkou. Čumák lepší světla a štítek, zadek LED žárovky. Nosič a kufr plus vyhřívané hefty pak jasně ukázali co bude dalším osudem závoďáka.

Bohužel v roce 2007 tento skútr zmizel z parkoviště v Praze Zahradní město a protože byl Ex tak mě to sice mrzelo ale už to nebyla moje starost.

Po 13 letech se objevil podobný kus na servru... a proto tyto fotky nejsou moje originál.
Nicméně věřím, že každý řemeslník pozná svou práci i po letech. Já to celé několikrát rozebral do šroubku a znovu sestavil doma v obýváku, a tam to celou zimu opečovával, leštil a hýčkal čekaje na jaro. Takže vím svoje...