Honda XRV 750 Africa Twin (1998)

Vlastník dejw
Vloženo 16.6.2020
Aktualizováno 15.4.2023

Stará dobrá Afrika v originále. Chtěl jsem ještě jednu XRV RD07 v originále, přišla, spadla z nebe tahle od Ládi z Chrastavy, vzhledem k ceně nešlo odmítnout. Půjde do originál barvy a polepů.

První dojmy - Moje třetí Afrika, už jsem věděl co chci, čekal jsem déle jak 5 let, než se naskytla slušná Afrika v originále za cenu, která se neodmítá :-) Ikdyž byl prosinec, tak jsem pro ni musel jet. :-)

Kamarád mě poslal odkaz na inzerát, no hned jsem jel. Afrika v originále bez dokladů, jelikož jedny měl, tak přesně tohle jsem potřeboval. Jednání Lády z Chrastavy úplná paráda, nechal mě zkouknout klasiku výstupní hřídel převodovky, pak byl trochu problém v rokem výroby, ale dle roku na ráfkách a dalším a s telefonem na uchu s VilememX se nakonec podařilo dohledat. S Ládou jsem si plácli, zaplatil zálohu a o víkendu jsem ji po ose odvezl.

Po pár letech malá aktualizace. Na Africe vyměněný klasika - regulátor dobíjení za VAPE a benzínová pumpa Facet.

Na Africe jezdím výlety s manželkou, naposledy výroční výlet na Dachstain, Afrička byla plně naložená, camping vybavení, stan + feratové vybavení a mačky, už to nebylo kam dávat tak jsem mačky, lano, cepín musel uvázat na přední padáky. Počasí nám vyšlo parádně, výstup přes na Dachstain přes Adamek Hute.

Další z výlet dovolená s klukama do Rumunska až do Banátu, auto vlak Praha - Košice. Rumunsko je hezká země, už jsem tu po třetí. Jeli jsme klasiku, jeskyně Sighisoara, solné doly Salina Turda, Fagaraš, TransAlpina, enduro vložka z transalpiny do herkolových lázní a dolů do Svaté Heleny, zpátky přes Srbsko a kolem Balatonu a jižní morava, domů. Afrika pozlobila konektorem k benzínovému čerpadlu pod sedlem, ale díky africkému guru kamarádovi VencoviXRV , který vždy dobře umí poradit.

Až bude čas, tak dám Afriku do originálních barev do trikolory a zlaté ráfky.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 17.06.20 v 23:11 10b.

Čadil
Čadil napsal 17.06.20 v 03:15 10b.