Honda Monkey 125 (2019)

Vlastník Nohajz
Vloženo 14.3.2020
Aktualizováno 5.11.2020

Je prostě geniální, co jiného by jí taky mohlo vystihnout.

První dojmy - Samá pozitiva. Miluju tyhle motorky. Už jsem dost starý na to abych si koupil originál.

Doplňky na motorce - Hrazda řidítek, zadní nosič, rozšíření zrcátek

Postupem času přidám dojmy, moto je nové, probíhá záběh motoru.
Jinak geniálnost a univerzálnost téhle motorky není třeba zdůrazňovat, za ni mluví historie, to je jako by jste se zeptali člověka co jezdí na Hárleji, proč na něm jezdí.
Woe je geniální, učiněná zhmotněná radost na dvou kolech. Mám najeto prozatím 300km a jsem zamilován. Opice si lebedí v zimní zahradě a vidím na ní skrze okno v kuchyni hnedle u kuchyňské linky...jo jasně často se chodím koukat :)

Další dojmy příště...

Najeto 650km, ta radost z jízdy se jen těžko zprostředkuje, používám ji jak k nákupům tak na projížďky k vypláchnutí hlavy, delší vyjížďky jsem zatím neplánoval, snad v létě vyrazím s bandou někam za dobrodružstvím, nebo za rodinou do Krkonoš ať ji drobet provětrám a tím vyzkouším jak dlouho na ní vydržím sedět na jeden zátah.
Vůbec si nejsem jistý zda tunit či ne, hrozně jsem si zvykl na to jak je tichá, sice Jeník říká " ty vole na tebe je to nezvykle tichý"...a možná to tak i zůstane.
Velká radost tahle motorka, navíc si ji servisuji sám, běžný servis, výměna oleje, čištění odstředivky, prostě mi na ní nikdo jinej nesáhne...

Najeto 1800km, pokaždé když na ní sednu tak se mi vzadu na hlavě utáhne matka a okamžitě mám hubu do banánu, jo jasně někdo může namítnout, že ten výkon není oslňující a bůh ví co ještě, jenže ono na tom vůbec nezáleží mě mnohem víc záleží na emocích a těch tahle motorka má na rozdávání.
Myslím, že si pořídím zadní nosič buď se podívám po doplňcích co nabízí renomované firmy a úpravci tohoto skvostného stroje a nebo se zavřu do dílny a ke své radosti si ho vyrobím, každopádně nad tím budu přemýšlet.
Každopádně jsem se vybavil kamerou páč mě málem přišpendlilo na strom nějaký hovado v SUV. Budu tak trochu víc v klidu kdyby se něco stalo.
Namontoval jsem zásuvku abych si mohl dobíjet telefon a pro telefon jsem namontoval držák.
Jinak na motorce funguje vše jak má nikde se nic nepovolilo, neupadlo, neohnulo kvalita je zkrátka neoddiskutovatelná.

Najeto 2500km... Neustále samá superlativa tuhle motorku buď miluješ nebo jí nenávidíš nic mezi tím prostě neexistuje.
Běžná údržba mazání řetězu a jeho dotažení. Totální fascinace spotřebou a švanda je chodit platit naplnění nádrže na čerpací stanici.
Když začne blikat poslední dílek na ukazateli paliva tak si dojedu natankovat za 100kč a mám zase plnou, nejlepší jsou udivené výrazy obsluhy z čerpacích stanic, další moto cestovatelů, je to takový kousek co se prostě běžně nevídá.

Na bazaru se objevilo pár doplňků pro tenhle model, jmenovitě hrazda řidítek a zadní nosič tak jsem neváhal a už je mám namontované na své opici.

zimirekm
zimirekm napsal 11.12.22 v 17:36 10b.

Ahoj. Muzu ti poradit doplnek na vylepseni vzhledu. Perfekne na matice osy kola predniho i zadniho pasuji chromovane krytky matek kol z wartburgu 353. Ja je objevil v garazi, stare 40 let a jsou jak nove. Tak jsem je tam zkusil dat a vypadaji bezva. Krasne se lesknou a zakryji matici na ose kola. Ty krytky byly dva druhy, plastove zimni a pak chromovane kovove letni. Tak treba kdo mel kdysi wartburga nekde ma. Jinak jsi take pacient jako ja. Mam Monkey v teple na koberci

Myschan
Myschan napsal 21.04.22 v 09:09 10b.

Super. Tenhle stroj se mi líbí čím dál víc

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 28.09.20 v 10:11 10b.

Pěkný !!!

eibenberger
eibenberger napsal 27.09.20 v 12:44 10b.

Můžu se zeptat, jak je to s nosností? Prý jen 105kg, ale viděl jsem videa s určitě těžšími jezdci ... ? Jinak samozřejmě super ???

LuckyLoser
LuckyLoser napsal 05.08.20 v 12:32 10b.

Vopice je zkrátka Tvůj osud kámo.