Honda VFR 750 (1990)

Vlastník urna
Vloženo 13.3.2019
Aktualizováno 27.10.2020

Stará, poctivá práce z japonské stáje Honda, kde železo je železem a hliník hliníkem...

První dojmy - Zatím nejsme seznámený, ta pravá legrace teprve přijde, ale zkušební jízda odhalila, že si budeme rozumět na delší výlety. Hlavně oproti SD 990 je na Hondě místo pro tašky a spolujezdce :)

Motorku bych doporučil pro - tahle mašina je dobrá už jen pro nadšence a mrdalogarážmistra :)

Doplňky na motorce - na Hondě nemám žádné doplňky, vše je originál :)

Motorka byla zakoupena od známého 9.3.2019 kde v garáži odpočívala pěkných pár let. Během přemlouvání a lámání k prodeji jsem usoudil, že motorku musím dostat z vlhké garáže, jinak by byla dobrá po další době tak do hutí. Po zakoupení a převozu jsem vyčistil spojkovou soustavu, vypustil starý benzín, dofoukl pneumatiky, nahodil baterku, dolil olej, nový benzin a zkusil nahodit. Po krátkém štěkání motor ochotně naskočil a předl jako koťátko. Najeto má mašina 50 tisíc ale zvuk značí že minimálne dalších 50 najede bez problémů. Po testovací jízdě jsem byl mile překvapen jak tahá hezky od spodu. Při akceleraci akorát chybí takový ten adrenalinový kopanec, ten nastává až při prudším brždění, kdy motorka letí pořád jako střela. Brzdy jsou opravdu mizerné oproti mladším strojům ale jinak celkově milé překvapení z jízdních vlastností. Dál nás čeká výměna oleje, repase pumpy spojky a udělat STK. Potom bude další testování a už teď se na něj moc těšim :)

Siux10
Siux10 napsal 29.03.19 v 04:44 10b.

Fakt super,miluju tyhle stroje"babičky",sám mám jednu podobnou ale od Suzuki!Přeji hodně štastnych km a vždy kolama dolu.10bodíku to jistí.

bruttopyr
bruttopyr napsal 17.03.19 v 22:10 10b.

Tohle dnes už retro a navíc s bílými koly můžu kdykoliv a v jakémkoliv množství!
A dalších 10 bodů máš za záchranu VFR ze spárů smrtonosné garáže!

p.epanica
p.epanica napsal 13.03.19 v 22:29 10b.

...