Jawa 175/356 (1957)

Vlastník _JAWA_Rider_Tommy_
Vloženo 8.9.2018
Aktualizováno 20.9.2020

JAWA-ČZ 175/356 potuněná dílama z panelky. Zvýšení výkonu díky válce a hlavy z ČZ 450. A nakonec ještě utopená při povodních.

První dojmy - Zpočátku jsem byl nadšený, protože jsem o tom nevěděl nic. Ani typ, ani jestli je to Jawa nebo ČZ. Nakonec jsem se dopátral a zjistil jsem, že jsem si přivezl obrovský bast. Nadšení z nového stroje ale nezmizelo a já se pustil do rozebírání. Zjistili jsme, že píst byl trochu přirezlý k válci, přetržený primární řetěz, všechna ložiska zarezlá, přivařená řadící/nakopávací páka k hřídeli.

Motorku bych doporučil pro - Naprostým bláznům, kteří rádi zachraňují vraky.

Doplňky na motorce - Panelkový světlomet, horní díl masky, kryty kluzáků, přední kolo, přední blatník, tachometr, sedadlo, kastlíky, zadní světlo, kryt řetězu z fichtla a ještě by se něco našlo.

Stála 15 let dědovi ve stodole, když jsem projevil zájem, tak jsem jí dostal. Jako první jsme začali dělat motor. Sehnali jsme válec, hlavu, klikovou hřídel jsme nechali zrepasovat, vyměnili jsme ložiska, gufera a motor složili. Dali jsme nové lamely a sehnali řadící/našlapovací hřídel. Taťka vybrousil a vyleštil dekly, protože byly hodně omlácené. Motor jsme pak kompletně dokončili. Byla to moje první GO a doufám, že se povedla a motor poběží. Teď děláme na zbytku motorky. Sháníme nějakou plechařinu. A nějaké drobnosti. Až nějak pokročíme tak udělám zas nějaký update.

1.Update
Rám už je nastříkán, nasazen stojan, vzadu provizorní kolo, aby se s tím dalo pohybovat a motor už je v rámu, aby bylo místo na stole. Dále jsem sehnal nějakou plechařinu, ale kdyby někdo něco měl a chtěl by to prodat, můžete mě kontaktovat.

2.Update
Motorku jsem složil jen tak na lítání po vesnici. Chvilku jsem s ní jezdil, ale protože už dělám řidičák a motorka neměla papíry, tak už nechci riskovat a motorka šla z baráku, snad bude novému majiteli sloužit dobře

TomyNav
TomyNav napsal 12.01.19 v 21:26

Držím palce ať se dílo podaří! A naprostý souhlas s Targusem!!! Hlavně to kluci nevzdávejte, ta radost až naskočí a rozjede se, ta bude to nejvíc co můžeš zažít! Je úplně jedno z kolika motorek to složíš, není to originální veterán, tak na tom nesejde, ale v dnešní době najít někoho, kdo se v tom chce vrtat, a naučit se to je celkem vzácnost!!! Jen tak dál!

bakalus
bakalus napsal 09.09.18 v 06:55 7b.

motor čz v rámu jawy, co tedy vznikne

Targus
Targus napsal 08.09.18 v 20:07 10b.

Jsi skoro stejně starý, jako můj syn, kterému soukromě říkám Pinocchio. Malý, zcela dřevěný truhlík, který nic neumí a rozkoukává se po světě.
I proto máš ode mne deset. A taky tvůj táta, že ho pozdravuju.
Až se budeš vztekat, mlátit vercajkem o zem a kopat do toho starého krámu, vzpomeň si, že to je jediná cesta, jak se něco naučit. Nejen manuální zručnosti, ale i píli a vytrvalosti, ochotě jít v životě za svým.
Mnoho štěstí a radosti, tobě i tátovi.
Budu se těšit na další fotky.

fiato
fiato napsal 08.09.18 v 18:44 10b.

Dobra prace...jen tak dal. At se dilo podari.