BMW R 1200 GS (2007)

Vlastník Karchee
Vloženo 18.7.2018
Aktualizováno 15.7.2022

Moje vysněná Helča po pěti letech jsem se dočkal. Moje první motorka a hned taková kráska . Říká se, že GéeSo hodně odpouští a Helča asi bude muset, neboť se seznamujeme. Máme za sebou prvních cca 350 km a zatím si rozumíme

BMW R 1150 GS: vyskytla se šance na novější
BMW F 800 GS: řetěz ne e a líbí se mi boxer

První dojmy - Asi nepopíšu nic, co už by tady nebylo popsáno. Prostě krásný boxer, velikostně akorát na mně (187 cm, 95 kg). Mám k ní i 2 boční kufry a sedlo Touratech - ale zatím drandím s původními sedly... Na ovládání jsem si zvykl velmi rychle, řazení mi vyhovuje - prostě už předtím jsem si párkrát vyzkoušel BMW GS a tak jsem věděl, že nic jiného nechci. Víc zatím psát nemůžu, neboť je to velmi čerstvé celé :-)

Motorku bych doporučil pro - Budu skromný - motorka je stavěná na mně :-)

Doplňky na motorce - vyhřívané hefty, palubní počítač, navigace, kufry, laděný výfuk, speciální sedlo Touratech

Vše zatím popsáno v prvních dojmech. Až budu mít najeto víc, napíšu. Ale jak uvádím, nemyslím, že bych napsal něco nového. Zatím si užíváme s Helčou (mimochodem, jmenuje se jak moje mamka )

5.8.2018 Blížíme se s Helčou k prvnímu společnému milníku - 1000 km za rohem. Zatím jsem řešil jen výměnu vzduchového filtra a vybitou baterii napojení navigace mi krade proud a za cca 7 dnů, co jsem s ní nejezdil, jsem už nenastartoval. Taky poučení Jinak bez závady a ani překvapivé situace se zatím nevyskytly. Zvykám si na řazení a myslím, že za pár dnů konečně svezu první dámu za sebou - jsem zvědav, jak moc bude přítulná! Hlavně, aby nevyrovnávala...

4/2019 Helča šla z domu ;( rozhodl jsem se pro domek a potřeboval jsem prašulky, navíc jsem tušil, při stavbě nebudu mít čas na jízdu na motorce. Naštěstí šla ke kamošovi, který s ní hned vyjel do Alp. Tak jsem si to drobet obrečel, ale ne zas moc. Bude jiná Helča

Milan1963
Milan1963 napsal 19.07.18 v 15:10 10b.

Dobrý a osvědčený stroj. Přeju pohodu na cestách.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.07.18 v 23:25 10b.