SYM Joymax 300 (2010)

Vlastník jandam
Vloženo 16.9.2017
Aktualizováno 23.9.2017

vynikajúci skúter na dochádzanie do práce medzi mesto a občasné výlety

První dojmy - je to moja prvá väčšia motorka resp. skútorka :). Za mladi som mal len 2 skútre 50ky. Bol som prekvapený veľkosťou a hlavne hmotnosťou skútra ale to je len sila zvyku. Tiež ma prekvapila kvalita spracovania plastov a celkovo jeho vzhľad mi ulahodil.

Motorku bych doporučil pro - úradníkom :D, celkovo každému na cestovanie do práce alebo len tak po okolí a na občasný výlet

Doplňky na motorce - -- Turistické plexi - super vec na jar alebo na jeseň na chladné rána nakoľko to ochráni aj ruky, ale akonáhle sa oteplí tak ho dávam dole lebo má odpor jak lokomotíva a ledva to rozgúlam na 130 :D. Stačilo by aj originál plexi len to by mohlo byť dlhšie o 5cm lebo inak mi vzduch naráža rovno na bradu. To turistické plexi by som si už asi nekúpil, skôr chrániče rúk, ale ak niekto plánuje jazdiť po meste alebo medzi mestom len tak na ľahko oblečený bez moto oblečenia tak je to dobrá vec, ochráni to celé telo.

-- Topcase 52l + givi platňa
-- Vyhrievané gripy

Keď som sa rozhodol, že si kúpim nejaký skúter na dochádzanie do práce tak som si nevedel vybrať. Ponuka bola viac než pestrá. Chcel som niečo čo by bolo dosť rýchle na presun medzi mestom a takisto aby to malo adekvátnu silu a rýchlosť aj na občasné víkendové výlety vo dvojici ale zas aby to nebolo moc mohutné ako burgman, proste zlatý stred. Tiež bola kritériom možnosť polohovania nôh. Mal som vybraté niektoré kúsky od kymco, honda, yamaha, aprilia, no proste všetky značky majú čo ponúknuť. Po hľadaní na nete som natrafil na značku SYM, ktorá je pomerne mladá značka a ľudia sa jej aj boja. Hneď mi padol do oka JOYMAX 300i evo, na ktorý som natrafil na inzercii na tejto stránke..:).

Pre výber tejto značky ma presvedčil pomer cena/kvalita, LED denné svietenie a hlavne možnosť polohovať nohy resp. možnosť si ich natiahnuť čo niektoré značky v danej kubatúre neponúkali.

Jazda na joymaxe je pohodlná, ale naše slovenské cesty je cítiť, to je jasné, hlavne na 13kach kolesách. Najlepšie sa cíti v rýchlosti okolo 100, znesiteľná je aj 130ka na diaľnici. Maximálna rýchlosť je 145 ale to je už celkom boj :D. Najlepšie sa cíti v meste a medzi mestom, ale asi ako väčšina skútrov trpí neduhom vlnenia sa pri jazde cez 100km a naklonení do zákruty.

Výlety som absolvoval max tak do 2 hodín jednosmernej cesty. Na dlhšie trasy som si zatiaľ netrúfol nakoľko po 2 hodinách ma už celkom bolela riť..:D

JozinekV
JozinekV napsal 01.08.23 v 07:23 10b.

Mám takový stroj taky, můžu jen doporučit...
Jen opravdu sedět déle na sedadle je za trest, ale přemýšlel jsem o předělávce sedla. Plexi mám dlouhé + deflektor. Jinak super skútr. Většinou jezdíme ve dvou (cca 230kg), spotřeba kolem 3 litrů.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 16.09.17 v 16:07 10b.

Dobrá voľba máš to za 10