Blata 125 Motard (2010)

Vlastník esoukup
Vloženo 5.7.2017
Aktualizováno 6.7.2017

Na začátek parádní moto, je lehoučká, snadno ovladatelná a přes malý objem i celkem živá. V pohodě mě doveze po okreskách do práce, profrčí si to městem a pak třeba i cestou necestou někam k vodě ;)

Motorka koupena od Ada123 (Svitávka)

Yamaha TW 125: TWčko byl docela problém sehnat a Blata mě nakonec zaujala víc

První dojmy - Od začátku mě zaujal docela netradiční design, v rámci třídy 125ccm dělá i trochu robustnější, dospělejší dojem. Při mých 180cm a 70kg fajn svezení, cca do 80-90 kmh je svižná a nedělá jí problém běžný provoz po okreskách nebo po městě. Do ruky padla hned, nelíbilo se mi snad jen to, že jsem si na začátku pořád ukopával zadní blinkry :)

Zatím těch zkušeností ještě moc není, tak to berte s rezervou.. (prvních cca 2000km)

Blatu jsem si vybral z několika důvodů - trochu netradiční design, kvalitní zpracování, spokojenost dalších majitelů.. a je to česká motorka :)

Pro začátečníka je parádní snadná ovladatelnost Blaty, která určitě zpříjemní první naježděné kilometry a zároveň pak motorka určitě dokáže zabavit i zkušenější jezdce, hlavně mimo asfalt. Tam je tedy lepší vyměnit původní pneu.

Spotřebu mám někde kolem 3,5l, žádný zvláštní servis zatím nebyl potřeba, motorka má najeto cca 12000km.

Jezdím s ní skoro denně do práce, jedna cesta cca 40km po okreskách a pak po městě, fajn svezení. Na delších rovinkách už by to chtělo pár koní navíc, ale jinak pohoda. Stejně tak polní a lesní cesty.

esoukup
esoukup napsal 05.07.17 v 18:54

Díky

125Marek
125Marek napsal 05.07.17 v 18:48 10b.

Ať to lítá Kdyby jsi chtěl cokoliv řešit, je tu na foru vlákno Blata pokec

Milan1963
Milan1963 napsal 05.07.17 v 17:06 10b.

Samozřejmě 10 bodů domácímu stroji a at' Ti dělá jen radost.