Yamaha YZF-R1 (2009)

Vlastník autohobby
Vloženo 7.6.2017
Aktualizováno 7.6.2017

Skvělá motorka na skvělé cesty. Špatná motorka na špatné cesty.Tohle podle mě vystihuje tuto motorku.

První dojmy - Upravena řídící jednotka na 199Hp,laděné výfuky SBK,větší vstřikovače a pumpa,zakázkové přepákování.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná pro vyjezděné jezdce,kteří už něco mají za sebou.

Doplňky na motorce - laděné výfuky SBK, titan páčky, zakázkové přepákování,

Vždy jsem chtěl vyzkoušet super bike a porovnat s velmi povedenou Hayabusou, kterou jsem do té doby vlastnil.
Motorka mi sedla už po nějakém čase. První svezení bylo velmi zvláštní. Pocit velmi silného stroje, trochu kazil horší podvozek.Až po nějakém čase experimentování a nastavování jsem docílil velmi slušné stability podvozku.Bohužel je ale pořád slabší než třeba u Kawy.
Protože byl motor upravený na okruh-zvýšený výkon, na běžných okreskách je tato motorka téměř nepoužitelná. Drobné nerovnosti na vozovce hlavně v zatáčkách a pod plynem v 8000 otáčkách už se mnou párkrát pořádně zamávala. Jasně, je možnost nastavit podvozek ,, na měkko,, a netahat tolik za plyn, ale to už tato motorka pozbývá smysl. Proto bych ji doporučil pouze pro vyježděné jezdce zejména s možností jezdit na kvalitní silnici, což bohužel na Valašsku téměř nenajdete. Prostě mašina na okruh nebo krásné dlouhé zatáčky.
Nekompromisní výkon,slušný podvozek,líbivý design a hlavně zvuk.