Yamaha XJ 600 (2001)

Vlastník Komorerth
Vloženo 14.7.2015
Aktualizováno 29.1.2022

Uvítanie v motosvete. Diversion je moja prvá motorka a ak nerátam jednu jazdu na GS500 a celu autoškolu na Banditovi, tak nič iné s dvoma kolesami a motorom som pod zadkom nemal. Po 7 sezónach a 50 000km (a pribúdajú) môžem hodnotiť moto ako spoľahlivú

Motorka koupena od FIRMA:Aleš Imrich - Aleš Moto (Moravská

První dojmy - bol november 2014, teplota asi 3 stupne nad nulou a popŕchalo. Ideál na skúšobnú jazdu = moto nemala české papiere, ale to na Južnej morave nie je dôvodom k bolestiam hlavy. Všetko tak nejak fungovalo lepšie ako u autoškolového banďoura a preto som bol nadšený. Predávajúci zabezpečil dovozku a po absolvovaní vštkých úradníčin som sa ešte v zime dva krát zviezol. Potom som Diversiona zazimoval a dúfal že sa znovu uvidíme (parkoval som 40km od domu :-)

Motorku bych doporučil pro - všetci píšu že je vhodná pre začiatočníkov. A ja s tým súhlasím. Oproti F650 CS Scarver, ktorý jazdí manželka, je XJ pri manévrovaní značne tažšia, ale motoricky je privetivá a extrémne blbuvzdorne postavená

Doplňky na motorce - LED blinkre, zvysene riaditka, USB zásuvka na kapote , nosice bocnych kufrov

Diversiona som si vyberal od stolu. Ako úplna motorkárska lama som toho moc nepoznal .Mnoho som čítal (vďaka motorkari.cz a podobne) a utvrdil som sa v tom, že na rozjazdenie bude niečo ako Diversion to najlepšie. keď som videl inzerát, zahryzol som sa a už nepustil. A dobre som urobil

Primárne sa pohybujem po Českej republike a Slovensku. Často využívam na dochádzanie za prácou do Brna, gro jazdenia sú však jedno a dvojdňové výlety spolu s manželkou (má vlastné moto). Sem-tam sa odtrhnem na dlhšie vzdialenosti (2500-3000km za týždeň)

Jednoduchosť a príjemnosť Diversiona mi vyhovujú. Na hranice svojich a jeho možností som ho dostal v roku 2017 v motoškole u Matyho v Kolíne. Najzákladnejší servis si robím sám, odborne sa údržbe venuje známy, takže mám dôveru v starú dobrú japonskú lokomotívu. jazdné vlastnosti mi plne postačujú, po odbornom servise vidlíc, ložísk riadenia a kvalitných pneumatikách moto jazdí extremne pekne aj miestach, kde celý deň nejdete 100m rovno

Okufrovaná spolu so zvýšenými riaditkami a USB nabíjačkou telefonu-navi (ak teda funguje je to príjemná cestovná mašina. Diaľničným presunom sa vyhýbam, ale aj rychlosť 130km-h sa dobre drží, nie je nijak obtažujúca. Po mnou najazdených 50 000km je spotreba pod 4,5l, čo v reále znamená dojazd na nádrž asi 350-370km. Na okreskách mi výkon plne dostačuje, vrátane predbiehania a svižnejšej jazdy, kde cítim istotu a snahu netrestať prípadnú chybu mňa ako jazdca.

Myslím, že spolu ešte vydržíme nejaký ten piatok. Nemám totiž dôvod meniť

---
1.1.2022 - aj napriek tomu, že mi nevyšla vianočná jazda s borcammi z XJ klubu, na Nový rok som sa predsa len zviezol. Sezóna 2021 ukončená s 87000km na tacho. Znova také to tradičné jazdenie po ČR a SR okorenené trochou Rumunska (najmä Transfaragašan a Transalpina)

30.12.2020 - 80 005 km na tacho. Covidova sezona znamenala, ze som jazdil najmä okolo baráku, trochu prihraničia v rakúsku (Waldviertel) a par ciest na Slovensko

15.6 2019 - tacho hovorí 68 000 km. Je to tu. Trochu exotiky za sebou. Prejdená najmä Bosna, ale aj trochu Srbska, Slovinsko a Chorvátsko. Prejazdom Rakúska a Maďarska sa nebudem chváliť najazdených 3000km za 8 dní

5.7.2017 - roadtrip po Nemecku. Až na drobnú poruchu (povoľujúca sa radička) a moje boľavé trávenie paradny výlet (2500+ km)

8.7.2016 - na tachu je cez 45 000km, vratili sme sa z dlhsieho vyletu (750km) po Sumave. Bez akychkolvek problemov a starosti.

1.11.2015 - ukoncena prva sezona, najazdenych 5700km. Bez jedineho problemu, spotreba oleja asi 2 deci, priemerna spotreba benzinu 4,5l/100. navstivene krajiny: Ceska republika, Slovensko, Rakusko

1.7.2015 - najazdených prvých 1000 km

Normik
Normik napsal 28.08.23 v 16:50 10b.

Parádní stroj

HrnčířKraus
HrnčířKraus napsal 07.06.19 v 12:01 10b.

To vypadá, jako hodně pohodová motorka.

BorisVTR
BorisVTR napsal 23.11.16 v 19:30 10b.

Moc pekne XJ

Mirek1981
Mirek1981 napsal 22.07.16 v 14:25 10b.

Moc pěkná v té černé barvě

Dins
Dins napsal 26.10.15 v 22:13

Jen k brzdeni motorem... motor je drahej oproti destickam chce to tak nejak oboji ale vic brzd