Jawa 350/634 (1976)

Vlastník imatio
Vloženo 4.7.2015
Aktualizováno 4.7.2015

Tehdy luxus. Kdo měl novou Jawu 350, byl King. Byť to byl v tom roce vybíhající typ.

Motorka koupena od Mototechna s.p. - Zkušenosti s prodejcem? Kdo zažil prodavače v Mototechně v sedmdesátých letech min. století, tak ví. Kdo nezažil, tomu to nevysvětlím.. :-)

První dojmy - Jednoho červnového dne roku 1976, když jsem si v 17 letech vyzvedl řidičák na velkou motorku, tak jsem si současně z Mototechny vyzvedl novou Jawu, na kterou jsem si popújčoval všude možně. A tak první cesta vedla rovnou z Nové Paky, kde jsem se učil, na Mělník, kde jsem bydlel. Takže první dojmy? Boží! Jak jinak.. :-)

No a postupem času - jak to říci? Prostě Jawa se všemi klady i zápory. Asi nemá cenu se tu moc rozepisovat o Jawě ze sedmdesátých let. Je to historie poplatná své době a podmínkám, a dneska už to nikomu nic nedá. A pocity s tím spojené, ať už kladné nebo záporné, jsou stejně nepředatelnými vzpomínkami.
Já vím, že se na mě zarytí jawáci budou zlobit, ale přijde mi to, jako bych se tu měl rozepisovat o mrtvolách, byť ještě někde přežívajících. (A na veterána mi to zase ještě nepřijde.) A je mi to všechno okolo Jawy moc líto, když vím, kolik je u nás technicky zdatných lidí, co by Jawa ještě mohla dokázat.
Jenže tomu vládne úplně někdo jiný.. Ale to sem nepatří.. Tak sorry..
PS.
Úvodní fotku, bez které mě to nepustí záznam uložit, jsem si vypůjčil na netu, protože vlastní z té doby nemám.
Tím se omlouvám autorovi fotky, jehož totožnost se mi nepodařilo zjistit.

3neczak
3neczak napsal 10.08.15 v 17:51 10b.

venkovanzkhor
venkovanzkhor napsal 05.07.15 v 21:50 10b.

Jedinečný stav, všechna čest

Jardas444
Jardas444 napsal 05.07.15 v 08:46 10b.

jj,hezky napsaný .Hned jsem se vžil do toho,když jsem si jel v 18ti koupit od bratrance Jawu 350 Californian,v té době bezkonkurenční Jawa.Ten pocit z jízdy byl naprosto úžasný oproti Jawa 50 Mustang z kterého jsem přesedlal .

Dolin
Dolin napsal 04.07.15 v 21:06 10b.

Hezky napsané,...

Milan1963
Milan1963 napsal 04.07.15 v 20:03

Souhlasím, já měl řidičák jen do 50 ccm, tedy pionýra a už jsem jezdil na pérákovi, samozřejmě načerno. Kdo měl Jawu 350 byl králem, o péráky tehdy nikdo nestál...Jawě 350