BMW R 1100 GS (1995)

Aktualizováno 1.6.2021

Deník motorky
Nalezeno 56 záznamů

• Mitas E-07

Po 16000 km přezuto z Metzeler Tourance na Mitas E-07. Ty jsem jezdíval na Transalpu, ve starém provedení. Ty dnešní jsou vyrobené z měkčí směsi, zadní guma je dvousměsová.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.06.2013
    Uskutečněno: 25.06.2013
  • Návštěva u Endyho

V úterý po delším kličkování opouštím povodněmi zkoušenou Prahu a protože čas pokročil, jedu přímo po I/6. Tuhle jinak nudnou cestu zpestřuje průjezd lagunou, která se v jednom údolíčku vytvořila. Bez dalších zážitků a k

Vloženo: 14.06.2013
    Uskutečněno: 05.06.2013
  • Krušné ráno v Krušných horách

Sobota Srážíme se v počtu tří jezdců v Mníšku. Další kamarád bohužel odpadnul pro bolest zad, ale já jsem toho názoru, že by ho kombinace vibrací Jawy a poskakování po kvalitním českém asfaltu té bolesti zbavila. Jedu od

Vloženo: 28.05.2013
    Uskutečněno: 26.05.2013
  • Rabakov

Setkání Jawabláznů v rabakovském Muzeu Jawa. Sobota: Po jiné akci vstávám do deštivého rána nedaleko Zdic. Aby odjezd nebyl nudný, skopnu si při nasedání motorku a tahám kamaráda ze spacáku, aby mi pomohl ji zvednout. V

Typ: Sraz
    Vloženo: 09.05.2013
    Uskutečněno: 04.05.2013
  • Prvomájová

Prvomájová vyjížďka s kamarádem transalpistou (Kire640). Bloumání zapadlými silničkami v CHKO Křivoklátsko, pak přes Kralovice na Manětín a Nečtiny. Zpáteční cesta už po poněkud frekventovanějších cestách přes Plzeň, Spá

Vloženo: 01.05.2013
    Uskutečněno: 01.05.2013
  • Vostřák

Tradiční akce v netradičně pozdním termínu a na netradiční místo. Letos jsme na Vostřáka vyrazili až v půlce listopadu, nicméně počasí se drželo v intervalu 0-5°C, čili typicky vostřákovém :-DD Na rotu jsme tentokrát ne

Vloženo: 18.11.2012
    Uskutečněno: 18.11.2012
  • Františkolázeňsko

V listopadu se už většinou motám po cestičkách kolem Prahy. Ovšem nechal jsem se nalákat na vyjížďku Endyho, Durindany a Kehaje po zajímavostech kolem Františkových Lázní. Počasí mělo být rozumné, čili se dala zvládnout

Vloženo: 09.11.2012
    Uskutečněno: 08.11.2012
  • Ještěd

S Čmoudem jsme se na Svatováclavské shodli, že musíme před sněhem vzít na výlet i Géesa. Ve středu se sešel volný čas i krásné počasí. A abychom si nedávali malé cíle, zvolili jsme Ještěd. Já už tam byl pěšky, lanovkou i

Vloženo: 23.10.2012
    Uskutečněno: 17.10.2012
  • Jestřebí hory

Měl jsem tu čest zúčastnit se svatby mých kamarádů Míšy a Dušana. Pro dopravu do místa konání jsem pochopitelně zvolil motocykl. V sobotu brzy ráno (mohl jsem i později, ale nechtěl jsem jet po dálnici) jsem se začal

Vloženo: 08.10.2012
    Uskutečněno: 07.10.2012
  • A je tu podzim

Podzim je tady (aspoň tedy kalendářně), dlouhé a hlavně teplé večery jsou fuč. Ale počasí je zatím rozumné, žádné plískanice a odpolední teploty víc než příjemné. Proto jsem využil i tu malou chvilku volna a podíval se n

Vloženo: 26.09.2012
    Uskutečněno: 26.09.2012
  • Další podvečerní

Už to vypadá, jako kdybych nejezdil jindy než se soumrakem na krku. Čtyři dny po sobě jsem vyrazil na výlet, někdy dřív, někdy později, ale domů jsem vždy dorazil za hluboké tmy. Krom středních Čech jsem krátce navšívil

Vloženo: 09.09.2012
    Uskutečněno: 09.09.2012
  • Dvě podvečerní

Poslední srpnový víkend (to to zase uteklo) jsem moc času na motorku nevyšetřil, ale i tak mi na tachometru přibylo přes 500 km. Chtěl jsem hrocha protáhnout po návratu ze servisu. Měsíc se flákal, i když mu vlastně nic

Vloženo: 26.08.2012
    Uskutečněno: 26.08.2012
  • Kolem republiky

S partou jsme dokončili okruh co nejblíž české hranici, po cestách a mnohokrát i necestách. Začali jsme na konci svých stop u Lanžhota a skončili ve Šluknovském výběžku, kde byl okruh předloni zahájen. Celkem najeto cca.

Vloženo: 21.07.2012
    Uskutečněno: 21.07.2012
  • Nedělní Šumava

Kolega Jawař Čmoud si pořídil 1150 GS, tak jsme vyrazili na boxerskou výpravu :-D Vedlejšími cestami (605,117) jsme jeli do Klatov, odtud jsem pak sám vyrazil na kolečko po okolí. Sušice, Železná Ruda, Nýrsko,Klatovy. Z

Vloženo: 21.05.2012
    Uskutečněno: 20.05.2012
  • Odpolední na jih

Venku je krásně, příštích pár dní má být naopak zima a deštivo. Hroch už přes půl měsíce nejel (proháním teď trochu víc Jawu), tak byl nejvyšší čas ho zase vzít na výlet. Přes Řevnice a Dobříš jsem jel do Sedlčan , pak p

Vloženo: 03.04.2012
    Uskutečněno: 03.04.2012
  • Tři dny, tři výlety

V půlce března k nám dorazilo počasí skoro letní, a na motorku ideální teplota mě tři dny po sobě vylákala na výlety. Ve čtvrtek a pátek jsem jel sám, v sobotu s kamarádem, který si na podzim koupil krasavce 1150 Advíka.

Vloženo: 18.03.2012
    Uskutečněno: 17.03.2012
  • Vzhůru do další sezóny

Potřeboval jsem ke kamáradovi do garáže dopravit pár drobností na Jawu 640, kterou u něj momentálně dáváme do kupy. Do sajrajtu bych hrocha netahal, ale i začátkem ledna byly silnice suché, tak jsem ho osedlal a vyrazil

Vloženo: 29.01.2012
    Uskutečněno: 11.01.2012
  • Letos naposledy

Ač je půlka prosince, teploměr ukazuje hodnotu +10°C a svítí sluníčko. To je zkrátka jasná výzva. I když jsem myslel, že hrocha vyvezu až na jaře (v zimě jezdím na Jawě), nedalo mi to a napsal jsem poslední kapitolku let

Vloženo: 14.12.2011
    Uskutečněno: 14.12.2011
  • Na konci října

Naši tradiční akci na kolech jsem letos musel vynechat, ale aspoň jsem se zajel za kamarády podívat a dát si nějakou dobrotu ve výborné hospodě U Vyskočilů v Kopci (vyhrála kachýnka). Počasí převážně mlhavé, ale teplota

Uskutečněno: 30.10.2011
  • Alpské průsmyky

V září jsem měl delší volno, předpověď počasí byla slibná, tak jsem se sbalil a vyrazil do italských Alp. Jelikož jsem měl ještě nějaké cestovní resty ve Slovinsku, vzal jsem to tamtudy. A protože předpověď nelhala, bylo

Uskutečněno: 13.09.2011
  • Motovandr pohraničím II

Jelikož se mi toulání pohraničím zalíbilo, vyrazil jsem v září opět na další motovandr. Opět jsem začal v nádherných Krušných horách, odkud jsem přes Ašsko dojel na Šumavu. Domů už jsem pak jel po známých a oblíbených ce

Uskutečněno: 07.09.2011
  • Motovandr pohraničím

Loni jsem kvůli výstupu na Mont Blanc nestihnul pár dní z cesty kolem hranic, kterou jela naše motoparta. Proto jsem se letos podvakráte vydal do pohraničí, procourat zapadlé silničky a krajinu kolem nich. Odstartoval js

Uskutečněno: 14.07.2011
  • Albánie

S partou jsme letos zamířili do Albánie. Já se tam vrátil po téměř čtyřech letech, na jiné motorce, na mnohem delší dobu a hlavně mimo asfalt. Výprava to byla náročná, ale nádherná a nezapomenutelná. Na GS drobná závada

Uskutečněno: 18.06.2011
  • Říjnová do Lužických

Dvoudenní vyjíždka do Lužických hor. Cesta tam přes Krkonoše, kolem Pomezních Bud do Polska, kde jsem testoval tamní vedlejší cesty na úbočí hor až mi z toho upadnul kufr a pak jsem se raději vrátil do Čech a jel po naši

Uskutečněno: 29.10.2010
  • Týden v Rakousku

Pronajali jsme si chatu u Gröbmingu a podnikali jsme z ní výlety po Alpách. Počasí nebylo ideální, pršelo vlastně každý den, ale díky zázemí chaty to bylo snesitelnější. Večer jsme pořádali grilovačky a koštovali místní

Uskutečněno: 19.06.2010
  • Deštivé Slovinsko

První alpská dovolená (a první delší cesta vůbec)s hrochem byla mnohem kratší, než jsem plánoval. Lijáky s předpovědí lokálních záplav mě nakonec donutily k návratu zpět. Do Slovinska jsem dojel, ale zdržel jsem se tam j

Uskutečněno: 12.05.2010
Předchozí