Jawa 350/640 (1995)

Aktualizováno 12.10.2012

Deník motorky
Nalezeno 237 záznamů

• Hněvín - rozhledna na listopad -

Endy, Dante, Hans, Penál ________________________ Uprostřed sezóny bych nevěřil, že 17.listopad oslavíme společnou vyjížďkou a listopadová rozhledna bude vzdálená 100km! Nicméně se podařilo a i když předpověď počasí b

Vloženo: 17.11.2009
    Uskutečněno: 17.11.2009
  • Studenec - Sváteční

Endy ____ Ani v Den české státnosti bohužel nikdo nemohl a já už se nemohl dívat na zahálející motorku, tak jsem vyrazil sám. Lehce enduristicky za svižného tempa jsem brázdil rekultivační cesty na Velkolomu Jiří a do

Vloženo: 28.10.2009
    Uskutečněno: 28.10.2009
  • Norimberk -

Endy, Dante, Hans, IgY, Sokolb _______________________ Konečně jsme našli společný termín a vyrazili do Německa navštívit Louis a Polo. Tyhle hračkárny pro velký kluky, procházka po starém Norimberku i opulentní hosti

Typ: Koupě
    Vloženo: 28.10.2009
    Uskutečněno: 24.10.2009
  • Jawýlet - a a a a to je všechno -

Endy ____ Na návrat z Berouna domů jsem si nemohl vybrat lepší počasí. Meteorologové varovali i před prostým vycházením, slibovali větrné poryvy, déšť, sníh, mráz. Nakonec to nebylo až tak tragické, i když už jsem se

Uskutečněno: 12.10.2009
  • Jawýlet finišuje -

Endy, Hans, Bóďa - ale taky Jana s Radimem a Emou _____________________________________________ Ráno bylo mrazivé a když mě čekala ranní káva, Hanse pak oprava defektu, který ho potkal včera cestou ze Sionu. Bóďa vypo

• Jawýlet - podzimní Krucemburk -

Endy, Hans - a skutečně už jinak ani noha... ___________________________________________ Přes reklamu na poutačích ve vsi byla restaurace Moře u rybníka Řeka mimo provoz. Místo oběda nás tak čekala jen procházka po zn

• Jawýlet - Zelená hora -

Endy, Hans _________ Netradiční kostel zapsaný v památkách UNESCO. Národní dědictví, o které nedokážeme adekvátně pečovat...

• Jawýlet - Žižkovo pole -

Endy, Hans __________ Tak tady zemřel Jan Žižka z Trocnova... Monumentální památník, na kterém je vidět, že Žižkovo dědictví žije i po staletích. Na výročí jsme se (nechtíc a nevědomky) trefili takřka na den přesně.

• Jawýlet - Lipnice -

Endy, Hans __________ Den třetí, bohužel už bez Bódi, který musel do práce :-( Počasí už znatelně mrazivé, ale stále se dá. Rodný Haškův dům i lipnický hrad za trochu nepohodlí rozhodně stojí.

• Jawýlet pokračuje -

Endy, Hans, Bóďa ________________ Jak už jsem jednou napsal, servis jsme měli opravdu prvotřídní. Výborná snídaně a po návratu z vyjížďky bohatá večeře s kompletním zázemím. Pořád ještě nevím, jak se průvodci a předev

• Jawýlet - Sion -

Endy, Hans, Bóďa ________________ Sion - poslední bašta husitů. Moc toho z něj nezbylo, ale při troše odvahy se nechá zajet s motorkou až na nádvoří.

• Jawýlet - Barborka, rozhledna na říjen -

Endy, Hans. Bóďa ________________ Kdo by věřil, že ještě v říjnu navštívíme tak vzdálenou rozhlednu? Bohužel to netušil ani správce, a tak rozhledna zůstala zamčená a my jsme se museli smířit jen s výhledem od jejího

• Jawýlet - Seč -

Endy, Hans, Bóďa ________________ Vzpomínky bývají lepší než realita, a v případě přehrady Seč se to potvrdilo dvojnásob. Z loňského Krucemburku jsem si pamatoval zajímavou stavbu, letošek mě zklamal.

• Jawýlet - Pařížov

Endy, Hans, Bóďa ________________ Jedna z nejkouzelnějších přehrad, která svou architekturou připomíná Salingburg. Důkaz toho, že i praktická technická stavba může být krásná.

• Jawýlet - Lichnice -

Endy, Hans, Bóďa ________________ Místo jako stvořené na uspořádání komorního motosrazu. Moc hezky udržované prostředí zříceniny středověkého hradu.

• Jawýlet začíná

Endy, Hans __________ Sezóna ještě nekončí a milosrdné počasí vzdor datu umožňuje strávit v sedle motorky ještě pěkných pár kilometrů. Dopoledne spojovací etapa do Berouna, pak tranzitní přesun do Jakuba k Bóďovi, kde

Uskutečněno: 07.10.2009
  • Příprava na Jawýlet

______________________ Naplnit nádrž benzínovou i olejovou, přezout sjetou gumu, našponovat spojkové lanko - zkrátka provést celkovou předstartovní přípravu, aby svědomí zústalo čisté a v případě selhání stroje nešlo o

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 06.10.2009
  • Treuen - rozhledna na září

Endy, Dante, Hans, Pilník s Ondrou ___________________________ První zahraniční rozhledna navštívená v rámci setkání Jawa-Freunde Vogtland, které proběhlo u jejího úpatí.

Uskutečněno: 27.09.2009
  • Treuen -

10.Traditionelles Jawa-Treffen am Perlaser Turm bei Treuen neboli setkání s přáteli z Jawa-Freunde Vogtland Endy, Dante, Hans, Pilník s Ondrou __________________________________ Na pozvání Dietra Hadravy jsme navští

Typ: Sraz
    Uskutečněno: 27.09.2009
  • Kladská

Endy, Dante, Hans, Pilník s Ondrou __________________________________ První podzimní vyjížďka za naprosto ideálního počasí. Sluníčko zvýraznilo všechny barvy Slavkovského lesa a celý den udržovalo příjemnou teplotu. P

Uskutečněno: 26.09.2009
  • Muzeum Bečov nad Teplou -

Endy, Dante, Hans, Pilník s Ondrou __________________________________ Do třetice - po Kašperských Horách a Železné Rudě mi scházela už jen návštěva bečovského muzea. I když se nám líbilo, z téhle trojice bych Bečov oh

Uskutečněno: 26.09.2009
  • II.Páteční motorkářské povídání

Endy, Dante, Sokolb, Hans, Pilník s Ondrou, Kuba zvaný Prase ____________________________________________________________ Vyšlo to jako podle plánu a u příležitosti našeho druhého PMP Endyro mělo na tachometru jen o p

Typ: Sraz
    Uskutečněno: 25.09.2009
  • Šumavský okruh - Svatobor, rozhledna na srpen -

Svatobor - Endy, Sokolb ____________ V rámci šumavského okruhu jsme vyjeli na srpnovou rozhlednu, Svatobor u Sušice. Poslední čtyři kilometry jsou ostré stoupání po nic moc silnici a oproti údajům na webu není parkovi

Uskutečněno: 20.08.2009
  • Šumavský okruh - den první -

Endy a Sokolb _____________ Rozhodnutí na poslední chvíli a cesta prakticky bez příprav - tyhle akce bývají nejlepší! Konečně jsme našli alespoň malé společné volno a vyjeli na Šumavu. První den byla vlastně jen spojo

Uskutečněno: 20.08.2009
  • Šumavský okruh - den třetí (a poslední)

Endy, Sokolb ____________ I když jsme věděli, že už musíme zamířit na západ, nespěchali jsme. Šumava nás nechtěla pustit, přes množství turistů je tam nádherně. Z Klatov jsme zamířili na Všeruby a přes Českou Kubici d

Uskutečněno: 17.08.2009
  • Šumavský okruh - den druhý -

Endy, Sokolb ____________ Přes noční flámování jsme vstali rozumně a po bohaté snídani připravené pozornou hostitelkou mohli vyrazit. Původně jsme měli v plánu větší okruh, ale nechtěli jsme se honit a tak jsme plány

• Šumavský okruh - muzeum Železná Ruda

Endy, Sokolb ____________ Muzeum druhé, železnorudské. Nemohli jsme ho najít, ale na poslední chvíli před zavíračkou se povedlo. Oproti Kašperkám příjemný chládek a navíc tři auta, vstupné totožné.

• Šumavský okruh - muzeum Kašperské Hory

Endy, Sokolb ____________ Při šumavském okruhu jsme navštívili i dvě muzea, tohle první bylo v Kašperských Horách. Vstupné za 40, focení dalších 20. Muzeum je v půdních prostorách, což vypadá atraktivně, ale kůli abse

• (Půl)noční jízda

Endy s Jankem, SAKO ___________________ Karlovarští Lion Bikers opět po roce připravili zhruba 60ti km vyjížďku po okolí Varů i okrajovou částí města. Zhruba 200 motorek vyrazilo od Lidlu přes Starou Roli a Otovice na

Vloženo: 02.08.2009
    Uskutečněno: 01.08.2009
  • Schillerova rozhledna - rozhledna na červenec -

Endy s Kubou ____________ Při zpáteční cestě ze Setkání VSJ jsme navštívili rozhlednu v Kryrech. Díky nepodceněné přípravě jsme snadno našli cestu na vrchol, značení je na úrovni srovnatelné s Třasákem - tedy minimální

Vloženo: 27.07.2009
    Uskutečněno: 26.07.2009