Jawa 350/640 (1995)

Aktualizováno 12.10.2012

Deník motorky
Nalezeno 237 záznamů

• Generálka na Perlas

E&L ___ Po loňském bloudění cestou na Jawa Treffen jsme došli k názoru, že by nebylo od věci si předem cestu v klidu objet, jestli nás zase nečekají nějaké objížďky a uzavírky. Pochopitelně - byly tam, ale my nikam ne

Vloženo: 19.09.2010
    Uskutečněno: 18.09.2010
  • Socialistik Dragster 2010 - podzim

Jeli jsme sami s Kubou, ale na podobných akcích je super to, že se potkáváme se spoustou známých tváří z akcí podobných a nakonec i nové tváře poznáváme. Ráno mlha jako mlíko, sto metrů před námi stála bílá zeď, ale už

Vloženo: 12.09.2010
    Uskutečněno: 11.09.2010
  • Loučení s Volusií

Dalším kamarádem, který se rozhodl vyměnit motorku za větší a silnější, je Bubis. Poslední společná vyjížďka za krásného babího léta byla zároveň testem a zatěžkávací zkouškou vyměněného usměrňovače.

Vloženo: 10.09.2010
    Uskutečněno: 10.09.2010
  • Diodový usměrňovač

Problémy s elektrikou se přenesly už i na dobíjení a bylo zřejmé, že jestli chci v sobotu vyrazit do světa, musím je vyřešit. Problém nakonec nebyl až tak fatální, jak jsem se obával - odešel diodový usměrňovač. Bohužel

Vloženo: 10.09.2010
    Uskutečněno: 10.09.2010
  • Když půllitr stávkuje

Endy s Jankem, Hans, Igy, Pilník, Martin ED250 ____________________________________ Pětistovka je stroj bezesporu atraktivní, ale jak tvrdí Pilník, je spíš na leštění než na ježdění ;-) Plánovaná vyjížďka proto vedla

Uskutečněno: 22.08.2010
  • Sedumnáctiny 2010

H*I*D*E, Pilník, Martin ED250, Honza a T.O.Agara ________________________________________________ Tak letos už po čtyřiadvacáté... Pár kamarádů chybělo, ale i tak byla účast bohatá a milá, a konečně se letos podařila

Uskutečněno: 21.08.2010
  • Finále

Endy, Sokolb ____________ Další akce za námi... :-( Cesta byla bezvadná, okořeněná neplánovaným a překvapivým setkáním s rodinou při obědě na pumpě před Bochovem. Šumavský okruh jsme rozšířili o Lipno a cestou domů př

Uskutečněno: 14.08.2010
  • Muzeum motocyklů Křivoklát

Endy, Sokolb ____________ Cestu domů jsme rozhodně nepojali jako nejkratší spojnici dvou bodů, a tak jsme si po kochací jízdě brdskými lesy mohli dopřát i kochačku starými stroji v muzeu Křivoklát. Rozsáhlá sbírka mě

Uskutečněno: 14.08.2010
  • Utržený výfuk

Jak už jsem předeslal, kvalita silnic od přívozu v Dolních Vltavicích směrem na Přední Výtoň je žalostná - a to je ještě hodně slabý výraz. Užíval jsem si tuhle enduro vložku plnými doušky a na každé křižovatce čekal, až

Uskutečněno: 13.08.2010
  • Lipno kolem dokola

Endy, Sokolb ___________ Ačkoliv jsme nečekali žádnou loužičku, rozlehlost lipenské vodní plochy nás přece jen překvapila. Podle itineráře jsme plánovali objet přehradu zhruba ze 3/4, víc to (legálně) nejde, a zbytek

Uskutečněno: 13.08.2010
  • Start

Endy, Sokolb a jako čestný doprovod Igy _____________________________________ Rok se s rokem sešel a tak je tu naše snad už tradiční cesta na Šumavu. Loňská vedra vystřídalo počasí výrazně chladnější a tak trochu prov

Uskutečněno: 12.08.2010
  • Letiště Olšová Vrata

Endy s Leninkou ________________ Zatím se nám ještě pořád daří objevovat v nedalekém okolí silničky a vesničky, které jsme ještě neprojeli a které nás mnohdy překvapí svojí malebností. Na letiště jsme tak přijeli z op

Vloženo: 11.08.2010
    Uskutečněno: 10.08.2010
  • Až na vrcholky hor

Endy s Leninkou, Penál jako horský vůdce a Bimbo jako hostitel ______________________________________________________________ Krušnohorská magistrála a nádherné počasí nás vyvedly až na nejvyšší místa Krušných hor. S

Vloženo: 05.08.2010
    Uskutečněno: 04.08.2010
  • Slavkovský les vs Krušné hory

Endy s Kubou i Leninkou (po vystřídání :-D ) ____________________________________________ Od Zlaté až po Bernov, vesničkou v přilehlém okolí na písmeno A jsme neprojížděli. Hluboké lesy, velká převýšení, spousta zatáč

Vloženo: 03.08.2010
    Uskutečněno: 03.08.2010
  • Ve stopách Ameriky 08´

Endy s Leninkou ________________ Původně jen malá vyjížďka na kafe a koláč v naší oblíbené Chaloupce u vody u jezera Amerika, ale pondělí se ukázalo jako zavírací den, tak kilometrů výrazně přibylo. Po vesničkách na f

Vloženo: 03.08.2010
    Uskutečněno: 02.08.2010
  • Cesta ze setkání VSJ

I když se počasí v neděli mírně umoudřilo, nezbývalo nám než pobalit mokré věci, s díky se rozloučit s kamarády a vyrazit k domovu. Čím blíž ke Krušným horám, tím bylo víc sluníčka, tak jsme nakonec přestali spěchat a za

Uskutečněno: 25.07.2010
  • 6.Setkání Volného Setkání Jawařů

Počasí se letos opravdu moc nevyznamenalo, noční bouřka trochu zkomplikovala situaci pořadatelům a mokro bylo prakticky všude. Přesto v sobotu od rána prakticky nepršelo, až na pár drobných přepršek, a opravdu vydatně za

Uskutečněno: 24.07.2010
  • Cesta na setkání VSJ

Další tradiční akcí je setkání VSJ a je škoda, že kvůli nepřízni počasí jsme letos byli zastoupeni jen mojí motorkou. Oproti loňsku jsme s Kubou vyrazili už v pátek odpoledne a cestou tak měli dostatek času na návštěvu

Uskutečněno: 23.07.2010
  • Krušnohorská vyjížďka

H*I*D*E ________ Igyho účast byla bohužel jen symbolická při večerním posezení, ale našel si aspoň chvilku a tak jsme zas po dlouhé době byli kompletní. Sobotní vyjížďka přes Luby na Bleiberg a Nejdek zpátky byla příj

Uskutečněno: 03.07.2010
  • Jawíkend - a to je všechno :-(

Endy, Igy, Penál, Koumes _________________ Každého dne se něco končí... Tenhle konec byl okořeněný překvapením, když Penál tajně zvolal Koumesovi, aby nám přivezl doplnit zásoby - trochu jsme podcenili pitný režim :-)

Uskutečněno: 30.06.2010
  • Jawíkend finišuje

Endy, Igy, Penál _________________ Noc na hradě, na ranči - čím dneska trumfovat? Zvítězil jez na Berounce v podhradí Libštejna, ale to předbíhám. Po snídani jsme z ranče vyrazili do Chotěšova, kde jako pozůstatek ně

Uskutečněno: 29.06.2010
  • Jawíkend pokračuje

Endy, Igy, Penál ________________ Dalším vítězem našeho plánování se stal ranč v Podolí nedaleko Velhartic. Vyrazili jsme tam rovnou z Kašovic, zajistili si ubytování a zbytek dne tak mohli jezdit po Šumavě bez bagáže

Uskutečněno: 28.06.2010
  • Krucemburk končí, Jawíkend začíná

Endy, Igy, Penál ________________ V neděli ráno z Krucemburku začali odjíždět postupně všichni účastníci a nakonec jsme s Igym zůstali na louce úplně sami. I když každý rok odjíždím mezi posledními, úplně prázdnou lou

Uskutečněno: 27.06.2010
  • Krucemburk 2010

Endy s rodinou, Igy s rodinou, Bóďa s rodinou, Pilník a spousta Jawamaniaků _____________________________________________________________ Tradiční místo, tradiční termín - tradiční sraz. Krucemburk má svoji atmosféru,

Uskutečněno: 26.06.2010
  • cesta na Krucemburk

Rok se s rokem sešel a je tu zase cesta na Krucemburk, tradičně stejně záživná a atraktivní jako celý sraz. Tentokrát hvězdicově - já z Vrchlabí, Igy ze Svatavy a paralelně s ním dvě doprovodná vozidla s našimi rodinami.

Uskutečněno: 25.06.2010
  • jen trocha karbonu

Jak už to tak bývá, problémy po cestě byly nakonec úplně zbytečné. Po zkoumání, jaká fatální závada zapříčinila ztrátu výkonu a moji takřka jistou neúčast na Krucemburku odhalil při telefonické konzultaci Igy naprosto tr

Uskutečněno: 24.06.2010
  • začínáme - cesta do Vrchlabí

Ideální počasí, začátek dovolené - co víc si jen přát? Snad jen trochu pohodovější jízdu. Po zhruba sto kilometrech motorka začala ztrácet výkon a u Podhořan jsem zjistil únik oleje mezi levým víkem a karterem. Několik z

Uskutečněno: 23.06.2010
  • Výměn kola

Endy s Leninkou, Bimbo _______________________ U Bimba zanechané kolo s defektem už bylo smutné, tak jsme pro něj výletním tempem vyrazili. Pohodovou cestu údolím Ohře přes zločinně zdevastovalou Kyselku jsme završili

Vloženo: 21.07.2010
    Uskutečněno: 15.06.2010
  • Zpátky domů

Endy s Jankem _____________ Pobyli, poseděli, popili, naštěstí i se sousedem motorkářem, a byl čas vyrazit k domovu. Motorka si jen předla, i když tachometr místy ukazoval skoro spíš letopočet než rychlost. Zvolili js

Vloženo: 06.06.2010
    Uskutečněno: 05.06.2010
  • U babičky

Endy s Jankem _____________ Ze společenské povinnosti se stává radost, když jí absolvuju na motorce, a tak z cesty za babičkou byl krásný výlet. Ideální počasí, krásná cesta, v cíli bohaté pohoštění.

Vloženo: 06.06.2010
    Uskutečněno: 04.06.2010