Jawa 350/640 (1995)

Aktualizováno 12.10.2012

Deník motorky
Nalezeno 237 záznamů

• Flossenbürg

Odpoledne jsem se inspiroval na zdejším fóru, večer skouknul mapy - a druhý den už jsme překročili státní hranici. Ale postupně: Dopoledne jsem věnoval údržbě motorky, ale jak sluníčko začalo přitápět, vyrazili jsme na

Vloženo: 20.04.2011
    Uskutečněno: 20.04.2011
  • Slavkovské enduro

V dubnu se moc nedaří a vyjížděk je míň než šafránu, tak jsme rádi vzali zavděk i okolokomínovkou. Vlastně poprvé jsme se projeli oblíbenou trasou přes Třídomí v době, kdy tam neležel sníh, nebylo bláto ani louže od kraj

Vloženo: 19.04.2011
    Uskutečněno: 19.04.2011
  • Krušné hory

H*I*D*E&L, Bimbo, Rancher, Martin ED250 _______________________________________ Ke dlouho plánované návštěvě maroda Bimba došlo na samém závěru března a díky tomu byla zpestřená připojením nového kamaráda Ranchera, kt

Vloženo: 04.04.2011
    Uskutečněno: 30.03.2011
  • Na tatranku do Trubína

E&L, Dante (a Hans) ___________________ Dante potřeboval přivézt plexisklo od Hanse, Jeho Samozvanost zavelela - a tak se jelo. Když jsem ráno vstával, ani ve snu by mě nenapadlo, že během dne objedu širokým obloukem

Vloženo: 28.03.2011
    Uskutečněno: 27.03.2011
  • Křtiny

Endy, Dante, jneuro ___________________ Jirka vybízel k vyjížďce a Dante se rozhodl rozšířit svůj motopark o nejnovější Jawičku - to se nedá odmítnout a i když jsem se pomalu chystal do práce, neodolal jsem a vyrazil

Vloženo: 25.03.2011
    Uskutečněno: 24.03.2011
  • Viklan Dominik

H*I*D*E s Jankem, Penál, Venca _______________________________ Přesto, že přislíbená účast byla ještě vyšší než ta skutečná, na poslední zimní vyjížďce je šest motorek určitě úspěch! Cesta po asfaltu byla pohodová, v

Vloženo: 21.03.2011
    Uskutečněno: 20.03.2011
  • Zkušební jízda

První opravdová vyjížďka po rozborce a sborce motorky - testování funkčnosti. Gufera těsní, brzdy brzdí, světlo svítí, blinkry blikají, stěrače nehlásit stěrače vidím. I když byla kalendářně ještě zima a Janka trochu záb

Vloženo: 19.03.2011
    Uskutečněno: 19.03.2011
  • Zimní údržba pokračuje

Jak už to tak bývá, po slibném začátku se objevily nečekané komplikace. Veškeré demontážní práce šly až nečekaně snadno a určitě i díky péči předchozího majitele jsem se při povolování žádného šroubu moc nezapotil. Probl

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.02.2011
    Uskutečněno: 08.02.2011
  • Zimní údržba

Počasí mě na projížďku neláká, v práci mi nařídili dovolenou - ideální kompilace na zimní údržbu. V garáži je mráz,ale tolerantní manželka mi umožnila takřka kompletní demontáž motorky v částečně vystěhované kuchyni. Dne

Typ: Oprava
    Vloženo: 03.02.2011
    Uskutečněno: 03.02.2011
  • Mariánská Týnice

Že bude dnes hezky, to jsme věděli, a že vyjedeme, to se dalo předpokládat, ale že nás čeká den plný rekordů - to jsem netušil! Kamarádi se zatím drží zdravého rozumu a odolávají zimnímu dobrodružství, jen Hans neodolal

Vloženo: 16.01.2011
    Uskutečněno: 16.01.2011
  • Sezóna 2011 zahájena!

Nevyjel jsem na Nový rok, dokonce ani na Tři krále - termín se rok od roku posouvá. Dnešek mě ovšem za těch pár dní čekání odměnil excelentním počasím. Začátek nebyl jednoduchý, prvních pár stovek metrů na zahřátí motor

Vloženo: 08.01.2011
    Uskutečněno: 08.01.2011
  • Kalendář 2011

pan Lízal, MartinED250, Penál, Dante, Pilník, Bimbo, Hans, Endy, Libor, Bóďa, IgY, Končíto ___________________________________________________ Když jsem loni psal, že tejdejší emise kalendářů překonala předchozí roční

Vloženo: 31.12.2010
    Uskutečněno: 31.12.2010
  • Zavírání silnic aneb konec sezóny 2010

Dnešní den se rozhodl vynahradit mi šestinedělní očekávání na projížďku, a stejně jako při podobné situaci doma, i tady jsem se dočkal svého malého orgasmu. Prohrabat se do garáže bylo snadnější, než jsem čekal. Zúročil

Vloženo: 31.12.2010
    Uskutečněno: 30.12.2010
  • Nedělní odpoledne

Endy s Kubou ____________ Počasí, jaké bylo dnes, se vymyká všem zvyklostem - v půlce listopadu rtuť teploměru atakovala dvacítku. Na hlavních tazích to podle toho vypadalo, dlouhé týdny jsme už nepotkali tolik motore

Vloženo: 14.11.2010
    Uskutečněno: 14.11.2010
    Tachometr: 72000km
  • Jawýlet 2010 - cesta domů

Nedělní ráno nás přivítalo mírným deštěm a ukrutně mokrou silnicí. Déšť nadále slábl, až zmizel docela, ale mokré silnice neoschly ani trošičku. Motorka tak dostala bagáž s igelitovými návleky a mně Hans pomohl do neprom

Uskutečněno: 07.11.2010
    Tachometr: 71900km
  • Jawýlet 2010 - Lipnice nad Sázavou

Endy, Hans, Pilník ________________________ Po roce na stejném místě - Lipnice nebyla o nic méně hezká a pro Pilníka to byla premiéra. Tradiční procházka po hradě, tradiční focení u památníku Jaroslava Haška, a tradič

• Jawýlet 2010 - Vojslavický most

Endy, Hans, Pilník __________________ Nedaleko Humpolce přetínají vodní nádrž Želivku v jednom místě dálnice D1 a okresní silnice, a to na jednom mostě. Nejde o trasu souběžnou, ale most je patrový, a tak jedete-li po

• Jawýlet 2010 - Číhošť, geografický střed ČR

Endy, Hans, Pilník __________________ Místo, na které jsme plánovali vyjížďku už na jaře. Naštěstí jsme to letos stihli, i když jen o chlup! Hezké a upravené okolí středu republiky na mě nezapůsobilo až tak silně , ja

• Jawýlet 2010 - burza Chotusice

Na tuhle burzu jsem se vždycky chtěl podívat, ale přece jen je to trochu z ruky. Ve spojení s víkendem na Vysočině se její návštěva přímo nabízela. Chotusice mě hodně překvapily - tak velkou akci jsem nečekal. Od našeho

• Jawýlet 2010 Kutná Hora

Rok se s rokem sešel a je tu čas na podzimní Jawýlet - netradiční, ale o to zajímavější program na listopad. Vybrali jsme region prakticky stejný jako loni, Vysočina nás zaujala a má toho hodně co nabídnout. První (spo

Uskutečněno: 05.11.2010
  • Vysoký Kámen

E&L, Dante, Hans ________________ Rychlá odpolední vyjížďka na místo nepříliš vzdálené, ale mimořádně atraktivní. Počasí na závěr října neuvěřitelně příznivé, a tak jedinými nepříznivými faktory byly nedostatek času a

Vloženo: 04.11.2010
    Uskutečněno: 30.10.2010
  • První sníh

Na útěku před splínem a depresí neplánované kilometry po horách bez lidí, tam, kde do měsíce projede možná už jen rolba. Na Jelení a Přebuzi už místy ležel první poprašek sněhu a teplo rozhodně nebylo, ale hlavu jsem si

Vloženo: 27.10.2010
    Uskutečněno: 27.10.2010
  • Klínovec

E&L ___ Zima tady ještě není, a tak jsme mohli letos už asi naposledy vyjet až na střechu Krušných hor. Milé bylo setkání se dvěma zástupci Lion Bikers, většina ostatních motorkářů už spí zimním spánkem. Pro návštěvu

Vloženo: 19.10.2010
    Uskutečněno: 17.10.2010
  • Typ: Sraz
    Vloženo: 14.10.2010
    Uskutečněno: 10.10.2010
  • Manětínsko

Pro cestu z Ejpovic domů jsem se rozhodl ve stejném duchu, jako pro cestu tam. Vybral jsem si okresky na severní straně hlavního tahu, kde mapa slibovala zajímavou architekturu podél cest. Mapa nelhala, ale počasí, které

Vloženo: 04.10.2010
    Uskutečněno: 03.10.2010
  • Ejpovice

V Ejpovicích na plzeňsku (nebo už spíš rokycansku?) je na břehu zatopeného lomu příjemný kemp, do kterého mě kamarád pozval na oslavu životního jubilea. Naplánoval jsem si cestu převážně mimo hlavní tahy a překvapilo mě,

Vloženo: 04.10.2010
    Uskutečněno: 02.10.2010
  • Vladař

E&L, Dante, Igy ______________ Už je tady říjen, ale na vyjížďky ještě počasí přeje. Dnes si Igy splnil dávný sen navštívit stolovou horu Vladař opředenou mýty o dávném keltském osídlení. Vyjet se dá zhruba kilometr p

Vloženo: 01.10.2010
    Uskutečněno: 01.10.2010
  • Svatováclavská jízda Perštejn

Endy s rodinkou, Igy s rodinkou, Penál ______________________________________ Původně jsme plánovali ukončovačku Lion Bikers, nakonec nás ale Penál přesvědčil na závody fichtlů do vrchu. Rozhodně jsme neprohloupili, n

Vloženo: 28.09.2010
    Uskutečněno: 28.09.2010
  • Enduro vložka

E&L, Igy ________ V době ukončovaček a zavírání silnic vymyslel Igy malou enduro vložku, a tak jsme potrápili motorky i sebe cestou terénem plným vody a blátivé břečky. Nádherný zážitek s trochou adrenalinu skvěle oži

Vloženo: 27.09.2010
    Uskutečněno: 27.09.2010
  • Perlas podruhé

E&L, Igy, Hans, Penál _____________________ Po úspěchu poslední vyjížďky jsme se rozhodli návštěvu Voghtlandu zopakovat v širší sestavě, a tak jsme velmi podobnou trasu projížděli ve čtyřech motorkách. Litovat můžou v

Vloženo: 24.09.2010
    Uskutečněno: 23.09.2010