Jawa 350/640 (1995)

Aktualizováno 12.10.2012

Deník motorky
Nalezeno 237 záznamů

• Roztoky

Někteří kamarádi dávají přednost dopravě vodní před motocyklovou, a tak pokud je chceme vidět, je třeba naplánovat vyjížďku někam k tréninkovému kanálu - v tomhle případě do Roztok u Křivoklátu. Z HIDE area jsme vyjížděl

Vloženo: 14.08.2011
    Uskutečněno: 13.08.2011
  • Sbohem a šáteček

Stejně rychle jako rok od minulého setkání utekl i tenhle sraz a je tu nedělní ráno, čas odjezdu. Naděje na balení suchých věcí rychle uvadá a je zřejmé, že i když se počasí mírně lepší, ještě dnes trochu zmokneme. Balí

Uskutečněno: 31.07.2011
  • 7.setkání VSJ

Probouzím se do deštivého sobotního rána, kdy většina ostatních zůstává ještě v pelechu. Nemají kam spěchat, počasí skutečně neláká k procházkám, o vyjížďce nemluvě. Já se ale strojím a motorku našlapávám, mám domluvené

Uskutečněno: 30.07.2011
  • Historie se opakuje?

Rok se s rokem sešel a v mailu se opět objevilo pozvání na Setkání VSJ - letos už sedmé. Bohužel nemůžeme jet všichni, ale účast šesti motorek z nás dělá docela reprezentativní skupinu, i když rozdělenou v době příjezdu

Uskutečněno: 29.07.2011
  • S PAvem domů

Sraz je za námi, nezbývá než cesta domů. Proč jí ale nevyužít k tomu, abychom se ještě někam podívali? Dante byl jiného názoru, únava a nechuť k jízdě po okreskách ho nasměrovaly na hlavní tah, my jsme dorazili domů až v

Uskutečněno: 10.07.2011
  • 7.sraz PAvů Lhotka u Mělníka

Netradičně příznivé počasí, historicky nejvyšší počet účastníků - sraz se prostě povedl! Setkání se starými známými z celé republiky aj zo zahraničia i získávání nových je tou příjemnou stránkou takovýchhle akcí, to méně

Uskutečněno: 09.07.2011
  • Cesta na sraz PAvů

Dovolená se neúprosně nachyluje a její poslední akcí bude sraz ve Lhotce u Mělníka. Zavěsit PAva se na poslední chvíli zdárně podařilo, tak jen dobalit až po víko (a něco málo i na něj), ať můžeme vyrazit. Start se moc

Uskutečněno: 08.07.2011
  • Závěs na PAva

Po okružní cestě na Krucemburk a zpět jsem došel k závěru, že Jawa nabalená bagáží není ve dvou to pravé ořechové, a že by to chtělo konečně zaháknout PAva. Motivací je i blížící se sraz ve Lhotce u Mělníka! Na Endyro sa

Vloženo: 05.07.2011
    Uskutečněno: 04.07.2011
  • 3x333 - pramen Ohře

První cesta vede k pumpě - včerejší dojezd už byl podle počítadla na stojanu skutečně jen na výpary! A jakou trasu dnes? Na závěr jen něco malého - a tak na doporučení kamaráda vybírám pramen Ohře. Není to daleko, je to

Vloženo: 30.06.2011
    Uskutečněno: 29.06.2011
  • 3x333 - Kdyně po okreskách třetí třídy (a místy i horší

Druhý den našeho putování jsme pomýšleli na Šumavu, ale rychlé spojovací etapy nejsou můj styl a po okreskách by to na jeden den nebyla pohodovka. Zvítězil tedy Český les, a i ten byl náročný. Začali jsme na Přimdě, ale

Vloženo: 30.06.2011
    Uskutečněno: 28.06.2011
  • 3x333 - do Hýskova na steak

Nadpis znamená tři dny v sedle po třistatřiatřiceti kilometrech, což je samozřejmě "umělecká licence v mezích normy". Celkový počet najetých kilometrů ale zhruba odpovídá. Samozřejmě nejedeme cestou nejkratší a nejsnazš

Uskutečněno: 27.06.2011
  • Krucemburk 2011 - cesta domů

Aby mohlo něco začít, musí i něco skončit. Zítra vyrážím na toulání krajinou pro změnu s manželkou, a tak nezvykle brzy zdravíme kamarády a vyjíždíme k západu. Počasí rozhodně nepřeje, ochladilo se a hlavně prší, takže p

Uskutečněno: 26.06.2011
  • Krucemburk 2011 - Modrý dým nad Krucemburkem

Nádherné ráno nám při snídani trochu zkalila obava, že na nás jedou místní zemědělci hóóódně velikým traktorem. Za hrozivého zvuku se náhle nad horizontem ukázal startující vrtulník (Janek to poznal dřív, ale nevěřili js

Uskutečněno: 25.06.2011
  • Krucemburk 2011 - napříč republikou

Večer nás strašila bouřka a jeden blesk stíhal druhý, ale ranní probuzení už bylo do slunečného dne. Vítr byl pořád ještě silný, tak už to holt na horách bývá. Včerejší enduro se ukázalo být jen odvarem toho, co nás ček

Uskutečněno: 24.06.2011
  • Krucemburk 2011 - Radechovské skalky

První cesta vede k Penálovi. Nemohl se nás, chudák, dočkat, od rána seděl připravený v pergole, a to asi vysvětluje jeho rozzářený výraz při našem příjezdu. Dlouho tu nepobydeme, hned pojedeme dál - ale kam dál? Zatím js

Uskutečněno: 23.06.2011
  • Krucemburk 2011 - přípravy

Týden před tradičním srazem Modrý dým nad Krucemburkem finišovaly přípravy, ale i tak jsem ještě chystal motorku na poslední chvíli před odjezdem. Hlavně vymyslet nosný systém na bagáž pro dva lidi na čtyři dny, vyměnit

Uskutečněno: 23.06.2011
  • PMP vyjížďka

H*I*D*E s Jankem, Penál, Kuba-Prase, Trsáček ____________________________________________ Organizace počítala jednak s vedoucím jezdcem vyjížďky, který má nastudovanou trasu, jednak přizpůsobila trasu vzdálenějším úča

Vloženo: 20.06.2011
    Uskutečněno: 18.06.2011
  • Páteční Motorkářské Povídání

H*I*D*E, Janek, Deawe, Penál, Bimbo, Kuba-Prase, Trsáček, Martin s Dominikou, Venca ___________________________________________________________________ Tak už potřetí... Tradiční setkání, na které přislíbil účast netr

Vloženo: 20.06.2011
    Uskutečněno: 17.06.2011
  • Projetí trasy sobotní vyjížďky

Zítra už nás čeká Páteční Motorkářské Povídání a následně pozítří ráno společná vyjížďka. Dnes jsme jen projeli trasu, aby nás nepřekvapila nějaká uzavírka a objížďka. Do hospůdky, kde plánujeme oběd, jsme sice nedorazil

Vloženo: 16.06.2011
    Uskutečněno: 16.06.2011
  • Hradiště

Endy, Rádží ___________ Tentokrát mě Rádží vyškolil a přesvědčil o tom, kolik toho ještě neznám. Při vyjížďce skoro jen kolem komína jsem byl na místech, na kterých nejen že jsem dosud nebyl, ale vůbec jsem o nich nes

Vloženo: 07.06.2011
    Uskutečněno: 07.06.2011
  • Jawíkend 2011 - den čtvrtý

Noc byla rozhodně zajímavá - střídavě mě budily hromy, blesky, voda kapající na nohy (cítil jsem to i přes spacák ;-) ) i na hlavu, nad ránem pak řev ptactva a dupot brouků. Z toho jsem radostně usoudil, že už neprší

Uskutečněno: 01.06.2011
  • Jawíkend 2011 - den třetí

Den třetí nezačal až tak příjemně díky plánované lékařské prohlídce, a tak skutečný start datuji na čtrnáctou hodinu, kdy vyrážím z Vysokého nad Jizerou a po pár kilometrech objevuji novou rozhlednu, bohužel ve všední d

Uskutečněno: 31.05.2011
  • Jawíkend 2011 - den druhý

Ráno jsem nemohl dospat, abych už už vyrazil. Na Tomovy rady nejedu do Polska rovnou, ale prohlížím si ještě Lázně Libverda a Obří sud, zajíždím i do Jindřichovic pod Smrkem k ruinám kostela sv.Jakuba. Polská hranice mě

Uskutečněno: 30.05.2011
  • Jawíkend 2011 - den první

Historie se opakuje, a já stejně jako o prvním Jawíkendu mířím na sever. Kvalitní asfalt se mi začne brzy zajídat a už před Kláštercem sjíždím do lesa, abych prozkoumal svahy pod Šumburkem. Dlouho se nezdržím, rád bych v

Uskutečněno: 29.05.2011
  • Jawíkend 2011 - start

Rok se s rokem sešel a je tady opět čas Jawíkendu, cestování s Jawou v době prodlouženého víkendu, i kdyby to zrovna vyšlo od úterka do pátku. Letos jsem těsně před odjezdem v rámci předstartovní přípravy vyměnil i předn

Uskutečněno: 29.05.2011
  • Kladská

Vyjížďku jsem plánoval, ale že se jí zúčastní sám Samozvaný a ještě k tomu na půllitru a v závěru se přidá i Dante, to jsem nečekal a byl jsem tím velmi příjemně překvapen. Sešli jsme se v Krásném Údolí a protože byl čas

Vloženo: 24.05.2011
    Uskutečněno: 24.05.2011
  • Plešivec

Endy, Trsáček _____________ Vzhledem k nastoupaným 1750 metrům se dá určitě říct, že dnes máme za sebou vrchařskou prémii. Jižní hřebeny Krušných hor nabízejí hezké zatáčkové silnice, malebné vesničky a vůbec spostu h

Vloženo: 23.05.2011
    Uskutečněno: 23.05.2011
  • Opět v Sedle

Konečně! Endyro jede tak, jak má, a k tomu i v pořádku bliká, troubí, svítí a diodově usměrňuje. To samozřejmě vyžaduje zátěžový test, a já jsem se snažil využít všechny možnosti, které nedaleké okolí nabízí. Drncal jsem

Vloženo: 22.05.2011
    Uskutečněno: 22.05.2011
  • Smolná příprava

Příprava na Rodewisch vždycky vrcholí až koncem dubna, především stříkání laufů po zimě si nechávám na poslední chvíli, aby na téhle prestižní akci nebyly znát žádné následky ježdění v soli. Letošek ovšem překonal všechn

Typ: Oprava
    Vloženo: 08.05.2011
    Uskutečněno: 30.04.2011
  • Kurýrní služba

Rodewisch už stále silněji klepe na dveře a práce na přípravě strojů finišují. Problém nastává ve chvíli, kdy schází některý náhradní díl - ale i v té chvíli si víme rady. Hans sehnal, Endy s Kubou dovezou, IgY namontuje

Vloženo: 27.04.2011
    Uskutečněno: 27.04.2011