Logo YCF YCF

Informace o značce

Francouzská značka pitbiků, minibiků, dirtbiků a malých supermotardů, kterou založil francouzský motokrosový závodník Yannick Coquard.


Výrobní linka YCF se nachází v Číně ve městě Guangdong. Továrna o rozloze 16 154 m2 slouží pro vlastní vývoj a výrobu. V další továrně o rozloze 8 230 m2 se pomocí CNC obráběcích strojů vyrábí součástky a náhradní díly. Motory dodává čínská značka ZONGSHEN. Mezi dodavetele motoru patří i světoznámí japonský výrobce DAYTONA.

Historie značky

Příběh společnosti YCF začal v době, kdy se motokrosový závodník na pitbike motorkách Yannick Coquard rozhodl zlepšit kvalitu a spolehlivost své motorky. Postupně svůj dirtbike upravoval, až se nakonec rozhodl postavit vlastní stroj. Díky zkušenostem s vylepšováním svého pitbiku věděl, co je nutné k sestrojení vysoce kvalitní motorky, o kterou mají zákazníci na trhu zájem.

V roce 2004 Yannick spojil své síly s Dimitri Berou, motocyklovým mechanikem z Francie. Ten nyní v Číně dohlíží na veškerý vývoj a výrobu pitbike a dirtbike motorek YCF.

V roce 2005 společnost sestrojila své první pitbike a dirtbike motocykly. Od té doby se výroba značně rozrostla a díky intenzivnímu vývoji dosahuje současné kvality vyráběných motorek.

Klíčem k úspěchu je vlastní výzkumné a vývojové oddělení společnosti a vlastní továrna, která byla v roce 2009 založena v Číně. Společnost YCF je tak schopna kontrolovat veškeré výrobní procesy. Výroba a vývoj nebyly za posledních 10 let přerušeny, aby se neustále zvyšovala kvalita, spolehlivost a výkonnost výrobků.

K dnešnímu dni se YCF prodává do 30 zemích celého světa a disponuje celkem 24 modely mezi kterými nechybí ani elektro modely.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist