Logo Loncin Loncin

Informace o značce

Loncin je největší čínský výrobce jednostopých vozidel, který vyrábí komponenty i kompletní motocykly také pro některé renomované evropské značky. Loncin je první čínskou značkou, která se se svými speciály zúčastnila MotoGP.

Historie značky

Motocykly značky Loncin vyrábí od roku 1993 čínská společnost Loncin Motorcycle Industry, která je součástí velké průmyslové korporace Loncin Holdings. V oblastech Čchung-čching, Če-ťiang a Kuang-tung se tak nachází několik závodů, ve kterých ročně vyrobí téměř 2,5 milionu jednostopých vozidel (motorek, skútrů a mopedů), celkem 3 miliony motorů nejrůznějších objemů a k tomu okolo 150 tisíc čtyřkolek. Čchung-čching je přitom město motocyklům skutečně zaslíbené - ve všech továrnách na jeho území se dohromady vyrobí kolem 10 milionů jednostopových vozidel, což je asi pětina celosvětové roční produkce!
Díky tomu je Loncin největším čínským motocyklovým výrobcem a zároveň první čínskou značku, která své stroje posílá do závodů Moto GP ve slabších kubaturách. V kompletních dvou ročnících 2008 a 2009 se za řidítky soutěžního speciálu Loncin vystřídali jezdci Alexis Masbou, Tomoyoshi Koyama a také český reprezentant a vítěz Red Bull Rockie Cupu Jakub Kornfeil. Nejlepšího výsledku v kvalifikaci dosáhl Masbou (6. místo v německé GP 2009), nejlepší pozici v průběhu závodu měl Koyama (6. místo v LeMans 2009) a nejlepším konečným výsledkem bylo 10. místo rovněž pro Tomoyoshi Koyamu.
Kromě kompletních motocyklů vyrábí Loncin také komponenty pro řadu světových značek jako jsou BMW, Beta, Gilera či GasGas. Příkladem je výroba kompletního motoru pro BMW G650 respektive pro modely Husquarna.
Výrobky Loncin Motorcycle Industry se vyvážejí do více než 100 zemí světa a jejich servis i údržba jsou díky rozšíření náhradních dílů jednoduché. Na český trh útočí Loncin svými bezkonkurenčně levnými 125 ccm modely Spitzer, XM a SM (silniční, terénní a motardové provedení).
Mezi modely nabízenými v zahraničí ale nalezneme i větší kubatury, třeba silniční model LX650.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist