Logo Generic Generic
  • O
  • X
  • Z

Informace o značce

Generic je rakouským výrobcem a distributorem motocyklů se zaměřením převážně na skútry. V jeho produkci však nalezneme i terénní motocykly nebo čtyřkolky.

Historie značky

Značka Generic vznikla v roce 2004 jako dceřiná společnost rakouské skupiny KSR Group. Od té doby podnik vyvinul a uvedl na trh několik desítek modelů, v převážné většině skútrů. Hlavní slovo při navrhování strojů měl známý motocyklový designér Gerald Kiska.

V následujících letech se skupina KSR Group stala distributorem značek CFMOTO, LML a Lambretta pro Rakousko, Německo a Francii. V návaznosti na to byl Generic v roce 2010 přejmenován na KSR Moto by Generic, aby došlo k jasnému odlišení vlastně vyráběných motocyklů od dovážených.
V roce 2012 KSR Moto představilo první model s vlastně vyráběným motorem, kterým byl vodou chlazený čtyřtakt o objemu 125 ccm. Výrobce také uvedl na trh plně elektrický skútr s vyjímatelným přenosným akumulátorem.

Na výstavě Intermot 2012 společnost předvedla prototypy naháče s motorem o objemu 600 ccm a dvou čtyřkolek s motory o objemu 300 a 700 ccm. Výrobce tak rozšířil svoji modelovou řadu, jelikož do té doby se specializoval na výrobu strojů s motory o objemu do 200 ccm.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist