Logo Avinton Avinton
  • C

Informace o značce

Jedna z nejkratších knih světa by nejspíš pojednávala o výrobě motocyklů ve Francii. Pár příspěvků by dodal Peugeot, Sherco, nebo Voxan.
Novodobě se ovšem pokouší prorazit další značka – Avinton Motorcycles, rozjíždějící výrobu motocyklů a jejich distribuci do Austrálie, Asie, Severní Ameriky a na Nový Zéland od roku 2014.

Historie značky

Otcem myšlenky a továrny je její prezident Cédric Klein. Říká: Motorky I mechanika mě zajímaly od mládí a vášeň pro ně nikdy nezakolísala. Naopak, s lety se stávala silnější a silnější, až jsem ji chtěl povýšit na jinou úroveň – vyrábět motocykly se sex-appelem.

Avinton hraje na notu populárních Café racerů, gentlemanských motocyklů a módní vlnu retro motocyklů obecně.

Inspirace je přiznaná u Shelbyho AC Cobry, závodního auta s kompaktní karoserií a skvělým poměrem výkon/hmotnost. Samozřejmé jsou podélné pruhy…o pohon se stará motor S&S s výkonem 90kW a točivým momentem 168Nm, karburátory a objemem 1647cc. na něj navazuje převodovka Andrews s pěti stupni. Kde sériové motocykly používají plasty,tam má Avinton hliník nebo karbon.

Kvalita je pro značku naprosto prvořadá a to I za cenu vysoké prodejní ceny. Pět řemeslníků dokáže vyrobit ročně na tři stovky Avintonů. Že se jedná o exklusivní kousky napovídá I cena, začínající na 40 tisících dolarech…

V nabídce jsou tři modely. Roadster – naháč ve stylu muscle bike, GT café racer a Race superbike dostupný v šesti variantách: Collector (sběratel), Vintage (historická verze), Deluxe, Grand sport,Super snake a Cult.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist