globalmoto_duben_nolan




Převodovka

  • 0

    2.8.2022 od bruttopyr

    Ahoj chlapi, mám XSR 900, r.v. 2020, kupovanou novou v Yamaze. Aktuálně mám najeto 11.000km a bude mi končit záruka.
    Cca od 3000km mi začal v převodovce hlučet 6.rychlostní stupeň.
    Při ročním servisu jsem to hlásil servisákovi, ale ten mi říkal, že to mám sledovat, jestli se to nezhoršuje.
    Postupně je ta šestka hlučnější a teď při kontrole po 2 letech mi mechanik Yamahy oznámil, že je to i dle vyjádření zástupce Yamahy O.K. a prý se to u devítek (XSR, MT-09) vyskytuje.
    Dělá vám totéž někomu z vás nebo někomu s kámošů s MT-09/XSR900 taky?

    Možná, že je to v pořádku, ale zní mi to jako pitting.
    V poradně jsem takové téma ani u MT-09 ani u XSR 900 neviděl.
    Děkuji.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    3.8.2022 od CRF1000

    dej tam olej zn. motorex

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.8.2022 od Efrax

    Ja si toho teda u sve nevsiml, ale jednak jezdim se spuntama, ladakem a 6 skoro neradim. Na zahranicnich forech pisou, ze je to normalni:
    https://www.fz09.org...-the-6th-gear.32257/

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.8.2022 od Míra1970

    Ahoj, měl jsem Mt 09 2014 i Tracer 2016 a u obou hvízdali 6.
    Podle mě to dělají všechny . Alespoň poznáš, že už tam máš šestku.

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.8.2022 od Hajzi

    Ahoj,
    Vlastnil jsem 2x MT-09 u první z r. 2014 při zařazení 6-ky hvízdala hodně a nejvíce pokud byla zatížená (jízda ve dvou)
    Druhou MT-09 Sp z r 2018 jsem měl asi 3 roky a u té to nebylo tak patrné, ale bylo to tam ... vše vyřešil nový výfuk, pak už byl slyšet jen on
    Pozor je také možné, že máš už špatný řetěz, u těchto motorek bylo potřeba i někde šetřit.
    Myslím si, že jedním z levnějších prvků je i 6-tý převodový stupeň , kde byl použit jiný ,,hlučnější, nikoliv však méně kvylitní" díl.

    Přeji spoustu šťastných kilometrů

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist