globalmoto_duben_nolan




Labirint

Odpovědí (5)
  • 1

    23.11.2021 od JiriBN

    Jde to, dokonce se dají dát dva simeringy za sebou, pro delší životnost soustavy. Problém je, že při dnešním obsahu lihu v palivu ty gufera poměrně rychle tvrdnou a ztrácejí životnost, když to labyrint je defacto "nesmrtelný".

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.11.2021 od Blecek6443

    Tuším že na ČZ 487 se dávalo mezi ložiska gufero, ale jestli to jde i na Panelku nevím...
    Řekl bych tedy že teoreticky ano, ale prakticky ať raději poradí někdo jiný.

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.11.2021 od CRF1000

    labyrint jsem montoval do motoru kde byla klika uložena ve 3 ložíscích...rozměrově to půjde ale gufero nemá mazací kanálek kterým proudí k ložisku mazací emulze
    doporučuji labyrint ze zásob mototechny nebo vyrobený na míru odborníky, žádně nekvalitní replika samodoma nebo turecko čína, jinak nebude sedet vnejsí rozměr vnitřní díra atd a motor bude znatelně cinkat nebude to mazat...

    Doplněno:

    Pokud se nepletu, první modely měly dvě ložiska. A poslední prý taky. Pod ponkem mám motor-náhradní díl, a má také jen dvě.. (ale kde je pravda možná už nikdo neví)
    ..Rozměrem tam vyjdou tuším i dvě gufera. Také mi kdysi přišel labyrint jako přežitek. ale opak je pravdou. Jde spíš o kvalitu.

    23.11.2021 od Frantas

    Takže to jde. Jinak většina motorů 559 má ložiska 3, jenom první modely mají dvě.

    Každopádně tam nemusí proudit žádné mazivo. Jedno ložisko se namaže směsí a druhé převoďákem.

    23.11.2021 od Blecek6443

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.11.2021 od docent

    Také doporučuju 2x gufero. Plus jeden fígl - dát gufera "proti sobě" (mám vyzkoušeno). Jedno perkem dovnitř a druhé perkem ven. Lépe odolává pulzaci přetlaku a podtlaku.

    Doplněno:

    Jak s tím souvisí druhá strana?
    Šířka labyrintu umožňuje instalaci dvou gufer. Vzhledem k tomu, že v klikové skříni vzniká střídavě podtlak i přetlak, je výhodné otočit gufera proti sobě - jedno těsní při přetlaku a druhé při podtlaku.

    25.11.2021 od docent

    Rozměr těch gufer je stejný s druhou stranou.Jinak děkuji všem za odpověď.

    24.11.2021 od 2811957

    Labyrint je sice "navěky", ale současná druhovýroba bývá často na štíru s přesností. Také se prodávají labyrinty s menším počtem lamel atd.

    23.11.2021 od docent

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.11.2021 od zdenysrx6

    a co takhle dat jednostraně zakrytý ložisko? zakrytý plechem , mě tyhle ložiska u 350 fungovaly bezvadně

    Doplněno:

    aha , tak proč mi to u 350 fungovalo?jedno na straně zapalka - mazaný směsí a druihý na straně primaru - mazaný olejem z převodovky

    28.11.2021 od zdenysrx6

    Nezlob se, ale evidentně netušíš o čem se mluví. Gufera / labyrint slouží k utěsnění klikové skříně - funkce nezbytná k funkčnosti motoru. Zakrytované ložisko rozhodně tuto funkci není schopno plnit.

    25.11.2021 od docent

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist