ktm_srpen
Motosalon 2020 chystá novinky v doprovodném programu

Sice je teprve leden, ale ono to uteče rychle. Letošní 11. ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení začne již za šest týdnů, tentokráte bude v Brně v termínu od 5. do 8. března. Kromě toho, že se ho coby vystavovatelé zúčastní všichni hlavní hráči motocyklové branže, nabídne Motosalon také pestřejší doprovodný program. Na co se můžeme těšit?

„Z DENÍKU MOTORKÁŘE“ a „ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY“

Hlavní témata Motosalonu 2020 jsou dvě. První nese jméno „Z deníku motorkáře“, kde se o své zážitky podělí známí motocestovatelé, a to druhé se jmenuje „Zlaté české ručičky“. K tomuto tématu se bude vázat například páteční mezinárodní studentská soutěž mechaniků motocyklů a jízdních kol pod názvem Europacup 2020. Ta se loni konala ve Vídni a naši studenti si v ní vedli skvěle, tak snad si i letos v konkurenci Švýcarů, Němců, Rakušanů, Poláků či Holanďanů povedou stejně dobře. O víkendu budou pokračovat workshopy o základní údržbě motocyklů..

BURGER ARÉNA s pochoutkami nejen z masa

Láska prochází žaludkem a pro motorkáře to platí ještě více. V pavilonu Z, který je naproti pavilonům P a F, tak letos poprvé vznikne Burger Aréna. Díky spolupráci s organizátory Burger Festu se na místě sejdou nejrůznější prodejci burgerů a dalšího občerstvení. V nabídce budou nejen pokrmy z masa, ale připraveny budou i pochoutky pro vegetariány. Rozšíří se tím možnosti stravování pro vystavovatele i návštěvníky. V pavilonu Z najdeme také pódium s vlastní hudební produkcí.

PŘESTAVBY – CUSTOMY a soutěž Czech Custom Grand Prix!

Součástí veletrhu bude letos poprvé mezinárodní soutěžní výstava upravených strojů a unikátů Czech Custom Grand Prix. V čele pořadatelského týmu je Ondřej Hrůza, který posledních 15 let stál za akcí Bohemian Custom Bike. Czech Custom GP má ambici stát se největší soutěží přestaveb v regionu střední a východní Evropy. V pavilonu P se představí kolem stovky strojů v deseti kategoriích - od staveb od základu s vlastními rámy a libovolnými motory přes upravené Harleye, café racery, scramblery až po modifikované skútry nebo přestavby vycházející z domácích značek. Novinkou je samostatná kategorie upravených strojů značky Indian. Pořadatelé počítají, že zastoupení domácích a zahraničních motorek bude půl na půl.

 

4: Soutěž kaskadérů

K Motosalonu neodmyslitelně patří bohatý doprovodný program plný adrenalinu a emocí. Taková je vždy unikátní show skupiny Crazy Day, jejíž jezdci každoročně rozpumpují diváky a i pro Motosalon 2020 už pečlivě ladí její poslední detaily. Letos ji nově doplní paralelně probíhající třídenní soutěž česko-slovenských kaskadérů Czech Stunt Grand Prix. Každý jezdec zde má svůj osobitý styl a motocykl. Další dávku zábavy i poučení přinesou jízdy Míry Lisého, dlouholetého propagátora bezpečné jízdy na motocyklech. Ani motogymkhana již není pro pravidelné návštěvníky veletrhu žádným neznámým pojmem. Motocykloví slalomáři přislíbili, že nechají případné zájemce o tento sport si umění slalomu na místě vyzkoušet.

Hosté na zahájení

Co má společného Motosalon a současný „guru“ gastronomie? No přece lásku k motocyklům! Kromě Zdeňka Pohlreicha potkáte na veletrhu v Brně další známé tváře, na zahájení jej doprovodí i herci Pavel Liška a Jan Révai. Tváří veletrhu je už po několikáté známý testovací televizní pilot a učitel motoškoly Pepa Sršeň, kterého letos na billboardech, plakátech i bannerech doplňuje šmrncovní motorkářka.

Informace o redaktorovi

Jan Rameš - (Odebírat články autora)
TZ - (Odebírat články autora)
Jiří Jevický - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 54 Kč od 9 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist