ktm_duke_890gp
Indická Jawa vydražila první motocykly pro děti vojáků

Nová třístovka, vyvinutá v Indii s logem týnecké značky, se minulý měsíc začala vyrábět a konečně by se tak měla začít dostávat k zákazníkům, kteří na ni už dlouho čekají a kteří už v prosinci v online rezervačním systému vykoupili produkci až do září tohoto roku. Třináct motocyklů z první 100kusové série ovšem získali lidé mimo pořadníky a neváhali si za to výrazně připlatit. Důvodem ale nebylo rychlé nabytí vyhledávaného modelu.

Indická Jawa, kterou vyvinula dceřiná společnost gigantu Mahindra, společnost Classic Legends, uspořádala minulý měsíc dobročinnou aukci, jejíž výtěžek půjde na konto Forever Heroes. To je indická nadace, starající se o pozůstalé po padlých příslušnících ozbrojených složek, a v tomto případě půjdou peníze na vzdělání dětí po mrtvých vojácích.

A ta částka rozhodně není nízká. Tedy, docela nás šokovalo, do jaké výše se vyšplhala. Základní model Jawa, někdy označovaný i jako Jawa Classic, se v Indii prodává za 164 000 rupií, moderně šmrncnutý model forty-two je za 155 000, tedy v přepočtu se jedná o částky lehce nad 50 000 Kč. Ovšem těch 13 speciálních motocyklů, určených pro dražbu Forever Heroes, se nakonec prodalo dohromady za 14 300 000 rupií, čili asi 4,7 milionu korun! V průměru tak štědří mecenáši zaplatili za své stroje přes 360 000 Kč. To skutečně nemá s touhou, dostat se k nové Jawě dříve než soused, nic společného.

Motocykly se budou od sériového provedení odlišovat jen minimálně. Noví majitelé si mohou vybrat číslo rámu od 1 do 100, jak již bylo napsáno, půjde totiž o motocykly ze zahajovací 100kusové série. Jejich nádrže budou na sobě mít trikoloru a kryt se jménem, pokud si ho tedy majitel bude přát uvést.

Informace o redaktorovi

Jan Rameš - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 9 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist