Honda VTR250F - zatím jen v Japonsku

Pamatujete si ještě na tu krásnou Hondu, která jako by z oka vypadla Ducati Monsteru? Nejdřív jsme ji dlouho tiše záviděli Japoncům, pak se v roce 2009 se objevila i na českých prodejnách a šla doslova na dračku, ale s příchodem CBR250R se po ní zase slehla zem. Obchodní politika je prostě někdy nevyzpytatelná,s tím holt asi nic neuděláme. A Japonci teď navíc dostanou na výběr ještě polokapotovanou verzi malé vétéerky. No je tohle fér?

Honda VTR250F - zatím jen v Japonsku
Pokud Honda VTR250 během svého pobytu na českém trhu náhodou ušla vaší pozornosti, bylo to nejspíš proto, že velikostí jde o motorku vhodnou spíš pro holky (nebo asiaty). Historie modelu sahá až do roku 1988, kdy se dvouválcový čtvrlitr začal vyrábět v kapotované verzi. Naháč  později slavil velké úspěchy v Japonsku, a po modernizaci v roce 2009, se VTR250 konečně dostala i do Evropy. U motorky s výkonem 30 koní a pohotovostní váhou 161 kilo je největší devizou její obratnost, ale díky příhradovámu rámu VTR vyniká také tuhostí podvozku, a vidlicový dvouválec má i přes výkonový hendikep nezaměnitelné charisma. Design se taky hodně povedl, a tak s odbytem nebyly žádné problémy ani u nás. Rozměry a parametry jsou jako stvořené pro drobnější motorkářky, ale VTR dokáže pobavit i urostlého chlapa, a vůbec není divu, že ve spoustě případů se z "motorky pro manželku" stala během transportu z krámu do garáže "druhá motorka pro radost". Přesvědčit se koneckonců můžete v našem redakčním testu.
Honda VTR250 se na českém trhu bohužel moc dlouho neohřála. Vedle levnější CBR250R, představené v roce 2011, už na ní nezbylo místo, a tak celkem záhy zmizela z katalogu. Lepší vyhlídky pravděpodobně nečekají ani polokapotovaný model, který byl zatím představen pouze v Japonsku. Základ zůstává stejný jako u nahaté verze, ale s přidanými plasty se motorka vzhledově trochu přiblížila k litrovému vétéeru, i když přední světlo připomíná spíš zmíněnou CBR250R. Nám se ale pořád stejně víc líbí původní nahatá verze. A co vám?

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.06
Známkováno: 17x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist